به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، سعید حاجی زاده  گفت: جشنواره  "شهر و رسانه" در راستای جلب مشارکت اصحاب رسانه و تقویت روند ارتباط کارشناسان و مدیران شهری با رسانه های ارتباط جمعی برگزار می شود.
او با بیان اینکه مخاطبان این جشنواره، خبرگزاری‌ها، سایت‌های خبری - تحلیلی هستند، گفت: این جشنواره در هشت بخش حرفه‌ای و دو بخش ویژه برگزار می‌شود.
مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تبریز گفت: خبر، گزارش، گفت‌وگو، یادداشت و سرمقاله، عکس خبری، کاریکاتور، داده نما (اینفوگرافی) و طنز شهری بخش‌های حرفه‌ای این جشنواره هستند.
حاجی زاده افزود: بخش ویژه این جشنواره نقد مدیریت شهری و حادثه آتش سوزی سرای ایکی قاپولی بازار تبریز و تلاش مجاهدانه آتش نشانان برای مهار آن درنظر گرفته شده است.
او در خصوص موضوع آثار و شرایط شرکت در این جشواره اظهار کرد: کلیه آثار می بایست مرتبط با فعالیت های شهرداری تبریز در حوزه های مختلف اعم از فرهنگی و اجتماعی، خدمات شهری، فنی عمرانی، بازآفرینی شهری، آموزش شهروندی و ... باشد که جزئیات آن به زودی با انتشار فراخوان جشنواره اعلام می‌شود.
حاجی زاده بازه زمانی آثار منتشر شده در رسانه های مکتوب و مجازی را ابتدای سال ۹۷ اعلام کرد و افزود: به نفرات برتر بخش های مختلف جوایز نفیس اهدا می‌شود.