به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی ،بدر شکوهی با تأکید بر اینکه برای مدیریت و جلوگیری از پیامدهای ناگوار این پدیده باید از تجارب موفق در این زمینه استفاده کنیم، افزود: تفکیک زباله در مبداء یکی از راهکارهایی است که در این زمینه می‌تواند موثر باشد.

وی با بیان اینکه دستگاه‌ها به تعهدات خود در این زمینه عمل کنند، گفت: شهر تبریز به عنوان شهر اولین‌ها نباید شاهد این چالش باشد و اگر امروز این پدیده به وجود آمده است، مدیریت آن بر عهده متولیان امور شهری است.

شکوهی همچنین بر استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد، تولید محتوای آموزشی در رسانه‌ها بویژه رسانه ملی و همکاری دستگاه‌های مرتبط با حوزه تعلیم و تربیت تأکید کرد و گفت: برخورد سلبی با تفکیک‌کنندگان غیرمجاز زباله پیامدهای منفی دیگری به دنبال دارد؛ بنابراین اقدامات باید در راستای فرهنگ‌سازی و همراه کردن جامعه باشد.

اصغری، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز هم گزارشی از اقدامات این سازمان در مدیریت پسماندهای شهری ارائه کرد و گفت: شهر تبریز از نظر تفکیک و دفع زباله وضعیت مناسبی نسبت به سطح کشور دارد و این سازمان طرحی را برای مدیریت پدیده زباله‌گردی تهیه کرده است که به زودی به این کمیته ارائه خواهد شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: