به گزارش خبرگزاری برنا در آدربایجان شرقی، محمدرضا پورمحمدی در دیدار با سفیر کره جنوبی در ایران، به برخی از قابلیت‌های استان در حوزه‌های گوناگون اشاره کرد و گفت: آذربایجان شرقی یکی از استان‌های مهم ایران به شمار می‌رود و ظرفیت بالایی برای همکاری‌های اقتصادی، تجاری و فرهنگی با کشورهای مختلف دارد.

وی با اشاره به اینکه روابط ایران و کره جنوبی پس از دیدار رؤسای جمهور دو کشور در سال 2015، رو به افزایش است، گفت: روابط دو کشور به دلیل اراده خاص دیپلماتیک در سطح بالایی است و ایران از توسعه روابط با کره جنوبی استقبال می‌کند.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه تبریز، دروازه آسیا به اروپاست، افزود: آذربایجان شرقی و تبریز قابلیت دسترسی به بازار 400 میلیون نفری آسیای میانه و مرکزی را دارند که این ظرفیت مناسبی برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری است.

وی با اشاره به اینکه به‌رغم فشارهای یکجانبه آمریکا، زندگی عادی در ایران جریان دارد، افزود: در این شرایط از کشورهای دوست و همکار انتظار داریم که در بحث‌هایی مانند تعاملات بانکی و انتقال تکنولوژی با ایران همکاری کنند.

پورمحمدی همچنین با اشاره به نقش سفرا در توسعه روابط بین کشورها، از سفیر کره جنوبی خواست تا از شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران این کشور برای بازدید از توانمندی‌های استان و همچنین حضور در نمایشگاه فناوری ربع رشیدی دعوت کند.

سفیر کره جنوبی در ایران نیز با ابراز خرسندی از سفر به تبریز، گفت: این اولین دیدار من از تبریز بود و آخرین دیدار نخواهد بود؛ چراکه تبریز و آذربایجان شرقی از نظر توسعه همکاری‌های دوجانبه برای ما مهم است.

یو جانگ هیان با اشاره به سابقه تاریخی همکاری‌های ایران و کره جنوبی، گفت: نام‌گذاری خیابانی به نام تهران در سئول و خیابانی به نام سئول در تهران نشان‌دهنده ارتباط قوی و عمیق بین دو کشور است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: