به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، جواد میلانی در تشریح این خبر گفت: موسسه تسکین در راستای کنترل عفونت در بخش خون ۵۰ تخته پتو، ۵۰ عدد بالش و ۱۰۰ عدد ملحفه به این بخش از بیمارستان کودکان تبریز اهدا کرد.

وی بر نقش کنترل عفونت در بخش خون و آنکولوژی اشاره کرد و گفت: گرچه کنترل عفونت در تمامی بخش های بیمارستان حائز اهمیت است اما باتوجه به حساسیت بسیار بالای درمان مبتلایان به سرطان و ضعف سیستم ایمنی آنها، وجود کوچکترین عفونت درمان کودکان را تحت تاثیر می گذارد و می تواند جانشان را به خطر بیاندازد.

میلانی افزود: در همین راستا طی روزهای آینده نیز فیلتر هود شیمی درمانی تعویض و چسب برت برای بخش خون توسط این موسسه خریداری و تحویل داده خواهد شد.

مدیرعامل تسکین به اقدامات صورت گرفته برای کنترل عفونت طی سالهای اخیر اشاره کرد و اظهار داشت: همزمان با راه اندازی بخش خون و آنکولوژی در ساختمان جدید بیمارستان کودکان تبریز، موسسه تسکین همراهی خود را در تجهیز این بخش با بیمارستان بیش از پیش ادامه داده و کنترل عفونت را در اولویت کاری خود قرار داد.

وی ادامه داد: استخدام نیروی خدماتی، خریداری هود شیمی درمانی و تعویض فیلترها حداقل یکبار در سال و پارتیشن بندی اتاق شیمی درمانی از جمله اقدامات صورت گرفته طی سالهای گذشته در راستای کنترل عفونت است.‌

میلانی خریداری خشک کن، آموزش مادران توسط نیروی مجرب برای حفظ کودکان خود از انواع عفونت ها، تجهیز سرویس بهداشتی و اجرای طرح تسکین کارت را از دیگر اقداماتی عنوان کرد که توسط تسکین در راستای این مهم صورت گرفته است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: