به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، محمدرضا پورمحمدی در نشست مشترک فرمانداران، بخشداران و اعضای ستاد انتخابات و هیأت نظارت بر انتخابات استان با اشاره به نقش تأثیرگذار مردم در نظام جمهوری اسلامی، گفت: مردم‌سالاری دینی یک روش بدیع در بین نظام‌های سیاسی دنیاست و در هیچ کشوری به اندازه ایران، رأی مردم در منصه ظهور و بروز نیست.

وی تأکید کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، به طور متوسط هر سال یک انتخابات آن هم با مشارکتی که در سطح دنیا کم‌نظیر است برگزار شده و این یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب است.

پورمحمدی با تأکید بر اینکه رسالت اصلی مجریان و ناظران انتخابات، تأمین سلامت انتخابات است، گفت: رمز موفقیت در انجام این رسالت، قانون‌گرایی و اجرای بی‌کم‌وکاست قانون است.

وی بر بی‌طرفی کامل مجریان و ناظران انتخابات تأکید کرد و گفت: تمام دست‌اندرکاران انتخابات باید نگاه بی‌طرفانه و بی‌غرضانه به افراد و جریان‌های سیاسی داشته باشند.

پورمحمدی افزود: سلامت انتخابات از همه چیز مهم‌تر است و خواسته اصلی ما از مجریان و ناظران انتخابات این است که دقت کنند تا حقی از کسی ضایع نشود.

وی با بیان اینکه همه باید تابع رأی و اراده مردم باشند، افزود: به تعبیر رهبر معظم انقلاب، رأی مردم حق‌الناس است و اگر مواردی از دخالت دست‌اندرکاران انتخابات به نفع یا ضرر افراد و جریان‌های سیاسی مشاهده شود به هیچ وجه از آن چشم‌پوشی نخواهیم کرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: