به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی،رضا محبوبی،در آیین انعقاد این تفاهم‌نامه، سامان‌دهی بافت‌های حاشیه‌نشین و ناکارآمد شهری تبریز از توجه جدی مدیریت ارشد استان و مدیریت شهری تبریز به ساماندهی سکونت‌گاه‌های غیررسمی در تبریز قدردانی کرد و گفت: خوشبختانه اقدامات بسیار خوبی در این استان در حال انجام است و به عنوان مثال، عملکرد چهار دفتر تسهیل‌گری در شهر تبریز می‌تواند الگوی بسیار مناسبی برای سایر دفاتر تسهیل‌گری فعال در کشور باشد.

وی موضوع ساماندهی سکونت‌گاه‌های غیررسمی در کشور را یکی از اساسی‌ترین چالش‌های اجتماعی در جامعه دانست و عنوان کرد: جلسات متعددی با حضور شخص رهبر معظم انقلاب در ارتباط با ساماندهی معضلات اجتماعی برگزار شده و ایشان خواستار اهتمام جدی مسئولان در این زمینه هستند.

محبوبی خواستار استقرار دفاتر تسهیل‌گری در بدنه مدیریت شهری شد و عنوان کرد: فعالین این مراکز باید به گونه‌ای باشد که این عزیزان خودشان را کارمند دولت تلقی نکنند و در کنار این موضوع، استانداری‌ها به حمایت خود از دفاتر تسهیل‌گری ادامه دهند.

شهرام دبیری، رییس شورای اسلامی کلانشهر تبریز نیز در این جلسه با اشاره به بخش مهمی از عملکرد شورا و شهرداری‌تبریز در ارتباط با ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی و حاشیه‌نشین عنوان کرد: در بودجه سال آتی شهرداری تبریز، اعتبار ویژه‌ای برای این موضوع اختصاص داده‌ایم.

وی به نبود عدالت اجتماعی در مناطق مختلف شهر تبریز نیز اشاره کرد و افزود: تلاش برای توسعه متوازن شهر یکی از اساسی‌ترین‌ اولویت‌های ماست و انتظار داریم مردم و بخصوص خیرین،یاری‌گر شهرداری در مدیریت این امر باشند.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: