به گزارش برنا آذربایجان غربی،محمد علی نائل قراملکی  گفت: شیوع ویروس کرونا در ابتدا باعث کاهش ۵۵ درصدی پرواز‌های داخلی و لغو کامل پرواز‌های خارجی شد، اما امروز با توجه به کاهش محدودیت‌های بین استانی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی شاهد افزایش پرواز‌ها از این فرودگاه هستیم.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان غربی در ادامه به افزایش پرواز‌های مسیر ارومیه به تهران از اول ماه خرداد اشاره کرد و گفت: برخی پرواز‌های فرودگاه ارومیه نیز تا حدودی از سوی شرکت‌های هواپیمایی به حالت عادی باز گشته است و از اول خرداد شاهد افزایش ۶ پرواز درمسیر ارومیه-تهران نیز توسط شرکت هواپیمایی آتا خواهیم بود.

قراملکی   با بیان اینکه شرکت‌های هواپیمایی ایران ایر، آسمان، آتا و قشم ایرعهده دار تردد هوایی از فرودگاه ارومیه به مقصد تهران هستند، افزود: پرواز‌های جدید با شماره پرواز ۵۶۸۰ و ۵۶۷۹ در روز‌های شنبه تا چهارشنبه و روز جمعه انجام خواهد شد.

او افزود: به منظور ضرورت اقدامات پیشگیرانه از بیماری کرونا در پرواز‌ها نیز پروتکل‌های موجود از قبیل استفاده از ماسک، دستکش و رعایت مسائل بهداشت فردی در طول پرواز رعایت می‌شود.

قراملکی در پایان با اشاره به اینکه حفظ سلامت مسافران و کارکنان الویت اصلی فرودگاه است افزود: ترمینال ها، ساختمان اداری و عملیاتی به صورت مستمر ضدعفونی می‌شوند و هماهنگی لازم برای استقرار تیم بهداشتی بمنظور تب سنجی مسافران انجام شده است.

خبرنگار: علی غیور

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: