مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌غربی از بازگشایی مراکز اقامتی و دفاتر خدمات مسافرتی استان بعد از عید فطر خبر داد.

به گزارش برنا آذربایجان غربی،جلیل جباری،بیان اینکه در جلسه ستاد استانی پیشگیری بیماری کرونا، موضوع بازگشایی تاسیسات گردشگری استان که قبلا توسط این اداره کل مطرح شده بود، به تصویب رسید، افزود: بر اساس این مصوبه، مراکز اقامتی و خدمات‌رسان گردشگری می‌توانند با دریافت کد رهگیری از سامانه سلامت وزارت بهداشت و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فعالیت خود را از سر بگیرند.

جباری ادامه داد: فعالیت این مراکز با رعایت همه موارد پروتکل‌های بهداشتی اعم از ضدعفونی و تنطیف عمومی محیط کاری، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پرهیز از برگزاری اجتماعات و مراسم دسته جمعی خواهد بود.

وی بااشاره به خسارت کرونا به بخش گردشگری استان خاطر نشلان کرد: با شیوع این ویروس بیش از ۴۰۷ میلیارد ریال به گردشگری استان خسارت وارد شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی  استان تصریح کرد: در حال حاضر ۲۴۵ واحد تاسیاست گردشگری شامل هتل، هتل آپارتمان، دفاتر خدمات مسافرتی، غذاخوری‌های بین‌راهی و واحدهای اقامتی بومگردی در آذربایجان‌غربی و زیر نظر اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قرار دارند.

وی تاکید کرد: همزمان با شروع فعالیت این تاسیسات، بازدیدهای نظارتی در دستور کار قرار می‌گیرد و در صورت مشاهده کوچکترین تخلف، واحد مربوطه پلمب می‌شود.

خبرنگار: علی غیور

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: