به گزارش برنا آذربایجان غربی،ارسلان شکری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی اظهار کرد: از ۵۳ کیلومتر آسفالت راه روستایی که در قالب طرح ابرار در شهرستان خوی اجرا خواهد گردید نزدیک ۵۰ درصد یعنی ۲۵ کیلومتر آماده آسفالت است و هم اکنون آسفالت ریزی در دو محور روستایی خانقاه و بیزنده انجام می‌شود.

شکری از تکمیل راه روستایی قرخ یاشار - بدل به طول ۹ کیلومتر، تکمیل راه روستایی بلجوک به طول ۵ کیلومتر، تکمیل راه روستایی وار - قاشقابلاغ به طول ۹ کیلومتر و بهسازی و آسفالت محور روستایی بیزنده به طول بالغ بر ۷ کیلومتر به عنوان نمونه محور‌های روستایی شهرستان خوی نام برد که در قالب طرح ابرار آسفالت خواهد شد.

 این مقام مسئول در مورد محور روستایی الند گفت: این محور ۳۶ کیلومتر است که ۱۴ کیلومتر آن در سال‌های قبل آسفالت و در صورت نیاز روکش آسفالت در آن اجرا خواهد شد و ۲۲ کیلومتر نیز در قالب طرح ابرار در ۲ فاز آسفالت میشود.

به گفته این مقام مسئول در فاز نخست محور روستایی الند ۱۰ کیلومتر در دست اجرا است و ۱۲ کیلومتر آن در فاز دوم اقدام میشود.

نماینده مردم شهرستان‌های خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید ضمن تقدیر از مجموعه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان و شهرستان خوی در جهت محرومیت زدایی و آسفالت راه‌های روستایی، این اقدامات را باعث دسترسی‌های بهتر روستاییان و رشد اقتصادی روستا‌های منطقه عنوان نمود و بر همکاری‌های متقابل و دستگاه‌های ذینفع برای جذب اعتبارات لازم این پروژه‌های معنوی و خدا پسندانه تاکید کرد.

گفتنی است بازدید از پل دو دهنه ۱۸ متری در محور روستایی الند و تصمیم گیری برای اخذ اعتبار تکمیل این پل، شرکت در جلسه بررسی مشکلات و ستاد مدیریت بحران بخش صفائیه شهرستان خوی و در نهایت بازدید از پروژه تعریض محور خوی - ایواوغلی از دیگر برنامه‌های جنبی این بازدید در شهرستان خوی بود.

خبرنگار: علی غیور

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: