به گزارش برنا آذربایجان غربی ، غفار زاده در نشست خبری بااصحاب رسانه که در سالن جلسات دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی برگزار شد، افزود: سه محموله داروی رمدسیویر برای درمان بیماران کرونای بستری در بیمارستان های استان وارد استان و در دو مرکز توزیع شده است.
وی بااشاره به اینکه داروی تزریقی رمدسیویر به صورت وارداتی از چین وهند وارد کشور شده و در روزهای آینده در داخل کشور تولید انبوه خواهد شد، تصریح کرد: با تولید انبوه این دارو، رمدسیویر داخلی نیز در استان توزیع می شود.
غفارزاده اظهار کرد: درحال حاضر تمامی داروهایی رمدسیویر موجود در بازار آزاد سیاه استان تماما غیرمجاز و تقلبی بوده و ۶نفر نیز در این خصوص بازداشت شده اند.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه در روزهای اول شیوع کرونا در استان هم زمان با کل کشور یک التهاب برای تهیه ماسک و مواد ضدعفونی کننده وجود داشت، خاطر نشان کرد: در استان در زمان قبل کرونا ما واحد الکل سازی داشتیم ولی واحد تولید مواد ضدعفونی کننده نداشتیم که با وارد شدن جهادی دستگاه ها و واحد های تولیدی درحال حاضر در تولید این محصولات مشکلی نداریم.
غفار زاده اظهار کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا در استان بازدید و نظارتها از داروخانه های استان به ۱۰برابر افزایش یافته است.

خبرنگار: علی غیور

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: