به گزارش برنا آذربایجان غربی،عزیز سهندی مدیرکل کمیته امداد آذربایجان غربی  با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۳۲ هزار حامی در استان وجود دارد، افزود: اجرای برنامه های هر کارمند یک حامی و حامی یابی از طریق حامیان موجود در قالب طرح سفیران ایتام از برنامه های امداد برای جذب و تثبیت حامیان است.

وی اظهار کرد: ۱۱ هزار و ۵ نفر فرزند در قالب ۵۰۶۴ یتیم و ۵۹۴۱ محسنین تحت حمایت طرح اکرام در استان قرار دارند.

سهندی تصریح کرد: هر یتیم به طور میانگین اعم از کمک نقدی ، کالا و خدمات ماهانه چهار میلیون ریال  و هر فرزند محسنین ماهانه دو میلیون و ۱۸۰ هزار ریال دریافت می کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان اظهار کرد: بالابردن سرانه دریافتی فرزندان و رسیدن به میانگین کشوری که متاسفانه در حال حاضر از برنامه های مرکز به لحاظ شرایط اقتصادی استان پایین تر هستیم از اهداف و برنامه های این نهاد در استان تا پایان سال  در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به روشهای حامیان برای کمک به ایتام و محسنین گفت: خیرین می توانند با ارسال عدد یک به سامانه ۳۰۰۰۳۳۳۳۴۴ یا ثبت نام از طریق سایت اکرم امداد به آدرس Ekram.Emdad .ir و یا مراجعه حضوری به دفاتر و پایگاههای کمیته امداد در سراسر استان ایتام و محسنین را با کمک های خود زیر چتر حمایتی خود قرار دهند.

خبرنگار: علی غیور

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: