به گزارش برنا آذربایجان غربی ، غلامعلی مرادی معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: بر اساس اعلام جدید در رابطه با تسهیلات ویژه کرونا، زمان ثبت‌نام برای بیمه شده‌ها تا ۱۵ شهریور وبرای مشاغل غیر رسمی و بنگاه‌های اقتصادی بیمه نشده تا پایان شهریورماه سال جاری تمدید شده است.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی  افزود: اعطای این تسهیلات صرفاً برای صاحبان کسب و کاری که از طریق سامانه کارا به آدرس www.kara.mcls.gov.ir ثبت نام کرده و فرایند پذیرش و معرفی آن‌ها به موسسه اعتباری طی شده باشد، امکان پذیر است.

مرادی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سایر شرایط لازم به منظور دریافت این تسهیلات، خاطرنشان کرد: واحد‌های کسب و کاری که در قالب کارفرمایی و یا خویش فرمایی دارای لیست بیمه باشند و در سال گذشته نیز فعال بوده و پس از شیوع ویروس کرونا، یعنی ابتدای اسفندماه نیروی کار خود را نیز تعدیل نکرده باشند، می‌توانند در سامانه فوق ثبت نام کرده و پس از طی مراحل لازم، از تسهیلات بهره‌مند شوند.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ضمن تاکید بر اینکه این تسهیلات صرفاً برای یک بار به متقاضیان اعطا می‌شود، بیان کرد: با تمدید زمان ثبت‌نام، بخش قابل توجهی از مشاغل و کارگاه‌های آسیب دیده ناشی از کرونا، برای دریافت تسهیلات لازم ثبت‌نام می‌کنند.

این مسئول همچنین عنوان کرد: تاکنون بیش از ۳۳ میلیارد ریال تسهیلات اعتباری به کسب و کار‌های آسیب دیده از کرونای شاغل در بخش کشاورزی استان پرداخت شده است.

مرادی  افزود: تعداد ۱۱۶ پرونده با اشتغال ۱۰۸۳ نفر با مبلغ درخواستی بیش از ۱۲۹.۹۶ میلیارد ریال در انتظار پرداخت تسهیلات هستند.

خبرنگار: علی غیور

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: