به گزارش برنا آذربایجان غربی،علیرضا آخوند زاده مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان غربی گفت: این صندوق به عنوان یک نهاد توسعه‌ای و حامی اشتغال جوانان به ویژه در نواحی روستایی و کمتر برخوردار دغدغه توسعه جوامع محلی توانمند سازی توان افزایی افراد، رفع فقر و ایجاد اشتغال پایدار را در این نواحی دارد.

علیرضا آخوند زاده افزود: یکی از رسالت‌های این صندوق پرداخت تسهیلات از محل منابع مشترک صندوق توسعه ملی و تلفیقی با منابع صندوق کارآفرینی امید است که پرداخت تسهیلات در حوزه اشتغال پایدار روستایی را برعهده دارد.

آخوندزاده عنوان کرد: طی دو سال ۹۷ و ۹۸ اعتبار تخصیصی برای اشتغالزایی این صندوق در سطح استان ۹۲ میلیارد تومان بوده که با تلاش‌های انجام گرفته این میزان به ۱۰۱ میلیارد تومان افزایش یافته و جذب شد.

مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان غربی تصریح کرد: در راستای رونق اشتغال طی این دوسال برای یک هزار و ۴۷۰ فقره پرونده تشکیل و برای ۳ هزار و ۲۰۰ نفر بیشتر در زمینه کشاورزی، گلخانه، پرورش دام، قالیبافی و گردشگری با ایجاد مراکز بومگردی شغل ایجاد شده است.

آخوندزاده بیان کرد: برای سالجاری هم ۵۸ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته که تاکنون ۱۱۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق کارآفرینی امید و صندوق توسعه ملی پرداخت شده است.

خبرنگار: علی غیور

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: