رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی گفت: درسال جاری سطح علمی پارک علم وفناوری استان به سطح دوم ارتقا یافت.

علی محمد نیکبخت رییس پارک علم و فناوری استان در جلسه اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، افزود: در سال جاری و به دلیل انجام فعالیت های علمی در پارک علم وفناوری استان سطح علمی پارک به سطح دوم ارتقا یافت.

نیکبخت با اشاره به اینکه امروزه یکی از مهمترین بازیگران زیست بوم فناوری، پارک های علم وفناوری هستند، تصریح کرد: در حال حاضر ۱۲۰ واحد فناور اعم از شرکت های فناور و دانش بنیان در پارک علم وفناوری آذربایجان غربی فعالیت دارند.

وی یاد آور شد: در پارک علم وفناوری آذربایجان غربی ۱۴هزارمتر فضای کاربردی با اشتغالزایی مستقیم برای ۵۰۰نفر در اختیار شرکت ها قرار گرفته است.

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه در سال جاری با وجود کرونا رشد خوبی را در بخش فروش محصولات تولیدی شرکت ها شاهد هستیم، خاطر نشان کرد: در سال گذشته حدود ۵۰۰ میلیارد ریال از مجموع محصولات تولیدی شرکت های حاضر در پارک استان به فروش رسید.

نیکبخت با اشاره به اینکه در سال گذشته پارک علم وفناوری آذربایجان غربی رتبه نخست را در جذب یارانه های نوآوری به خود اختصاص داد، اظهار کرد: در سال ۹۸، فن بازار ملی ایران در ارومیه شروع به کار کرد که یک مکانیزم هوشمند برای توسعه شرکت های فناورانه است.

وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف  پارک های علم و فناوری ایجاد اشتغال برای شرکت های دانش بنیان است، افزود: در سال گذشته رویداد کار آفرین شو با جامعه هدف اشتغالزایی برای مدد جویان کمیته امداد استان و امضا تفاهم نامه عملیاتی اشتغال در صنعت گیاهان دارویی با اشتغالزایی برای ۲۰۰نفر دو اتفاق مهم در حوزه اشتغال بوده که توسط پارک انجام شده است.

خبرنگار: علی غیور

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: