به گزارش برنا آذربایجان غربی ، خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی اظهار کرد: با هدف گرامیداشت ‌چهلمین سالگرد دفاع مقدس، مجموعه برنامه‌های فرهنگی-ترویجی با عنوان «چهل برگ حماسه» توسط اداره ‌کل کتابخانه‌های عمومی استان اجرا می‌شود‎.

معصومی، با بیان اینکه همه پیشرفت‌ها و پیروزی‌هایی که ‌انقلاب اسلامی امروز به دست آورده است مرهون مجاهدت‌ها و از خودگذشتگی شهدا، جانبازان و آزادگان ‌در دوران دفاع مقدس است، گفت: با توجه به فرارسیدن چهلمین سالگرد دفاع مقدس و اهمیت احیای فرهنگ دفاع ‌مقدس، کتابخانه‌های عمومی استان، ویژه برنامه‌های فرهنگیِ «چهل برگ حماسه» را خواهند کرد‎.

او افزود: امروز کتاب به عنوان یک رسانه تاثیرگذار فرهنگی می‌تواند نقش موثری در ترویج فرهنگ در جامعه ‌ایفا کند و ترویج فرهنگ دفاع مقدس نیز متاثر از کتابخوانی است‎.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی تصریح کرد: برگزاری چهل برنامه‌ی کتاب‌محور از جمله نشست ‌بررسی و معرفی کتاب، روایتگری دفاع مقدس، مسابقات کتابخوانی، نمایشنامه‌خوانی، عصر شعر، نمایشگاه ‌عکس و کتاب، خاطره‌گویی و ... از برنامه‌های پیش‌بینی شده در «چهل برگ حماسه» است‎.

معصومی ادامه داد: با شرایط موجود در جامعه و جلوگیری از برنامه‌های تجمع محور، برنامه‌های «چهل برگ ‌حماسه» با بهره‌گیری از فضای مجازی برگزار خواهد شد و شرکت در این برنامه‌ها، برای عموم آزاد است‎.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اظهار کرد: ویژه برنامه‌های تدارک شده تا پایان سال در کتابخانه‌های ‌عمومی اجرایی خواهد شد. 

خبرنگار: علی غیور

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: