به گزارش برنا آذربایجان غربی،حسن کوماسی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان غربی در جلسه در بررسی مشکلات و حل مسائل حوزه مالیات ماکو که در فرمانداری ترتیب یافت، ضمن ارائه گزارشی از میزان وصولی درآمدهای مالیاتی به ویژه ارزش افزوده و توزیع آن در بین شهرداری ها و دهیاری ها به اهمیت وصول به موقع درآمدهای مالیاتی و عوارض ارزش افزوده اشاره کرد و  درآمدهای مالیاتی را در شرایط تحریم عامل موثری برای تامین بودجه کشور و اداره آن دانست.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان غربی در ادامه با اشاره به اینکه در سال گذشته ۶ میلیارد و ۱۸۰ میلیون تومان ارزش افزوده برای ماکو واریز شده است، افزود: از این مبلغ ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای شهرداری ماکو، ۷۰۰ میلیون تومان برای شهرداری بازرگان و ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای روستا ها واریز شده است.

کوماسی در خصوص وصول مالیات در استان نیز افزود: طی ۶ ماه اول سال موفق شده ایم ۲۲ میلیارد تومان را وصول و رشدمان را به بیش از ۳۰ درصد برسانیم که سهم ماکو از این وصول ۵ درصد است.

وی در ادامه افزود: در بحث بازار ماکو، ۷۲ درصد مالیاتشان صفر و بیش از ۹۴ درصد زیر ۲.۵ میلیون تومان و چیزی حدود کمتر از ۵ درصد بالای ۲.۵ میلیون تومان است.

گفتنی است، در پایان این جلسه با تجلیل از زحمات و تلاشهای چندین ساله ناصر احمدی،تقدیر و ابراهیم راثی به عنوان سرپرست امور مالیاتی شهرستان ماکو معرفی شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: