به گزارش برنا آذربایجان غربی،بهرام زینال زاده مدیر کشاورزی و منابع طبیعی سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری در بخش کشاورزی بیش از ۵۰ درخواست سرمایه‌گذاری ها دریافت شده است و پس از بررسی این درخواست ۳۲۲ هکتار از اراضی ملی منطقه به سرمایه‌گذاران واجد شرایط واگذارشده است.

وی از مهم‌ترین اقدامات این مدیریت، مشارکت مالی در طرح بهسازی قنوات و انهار کشاورزی منطقه با مساعدت مالی ۲۶ میلیارد ریال ذکر کرد و ادامه داد: مشارکت مالی در طرح‌های جنگل‌کاری، مرتع‌داری با مساعدت مالی هفت میلیارد ریال از دیگر اقدامات این مدیریت در سال جهش تولید است.

زینال زاده گفت: همچنین در جهت یکپارچگی مدیریتی و جلوگیری از بروکراسی‌های اداری کلیه وظایف و اختیارات مندرج در قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی به سازمان منطقه آزاد ماکو تفویض شده است.

وی گفت: تشکیل یگان حفاظت و گَشت اراضی جهت حفظ و حراست از اراضی کشاورزی و شناسایی تغییر کاربری‌های غیرمجاز نیز از دیگر اقدامات مهم این مدیریت است.

مدیر کشاورزی و منابع طبیعی سازمان منطقه آزاد ماکو در تشریح سایر اقدامات این مدیریت اظهار کرد: انجام بازدیدهای میدانی و نظارت بر طرح‌های کشاورزی، برگزاری جلسه کمیسیون فنی و ممیزی اراضی و بررسی و صدور رأی، برگزاری کمیته ابطال پروانه چرا، بررسی و تشکیل پرونده‌های قابل‌طرح در کمیسیون بند ۴۹، بررسی پرونده‌های ممیزی و تشکیل اکیپ‌های ممیزی مراتع و اجرای ممیزی، برگزاری کمیته فنی منابع طبیعی، بررسی پرونده در کمیسیون بند ۴۲، بررسی و صدور مجوزهای بند ۴۸ و بررسی و صدور مجوزهای بند ۵۱ هستند.

خبرنگار: علی غیور

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: