هزینه ۵۰۰ میلیارد ریال برای طرح‌های بازآفرینی شهری در آذربایجان‌غربی

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی : امسال بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال طرح‌های بازآفرینی شهری در این استان در حال اجرا است.

به گزارش خبرگزاری برنا از آذربایجان غربی ، سید محسن حمزه‌لو مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌ غربی گفت: طرح‌های بازآفرینی شهری از جمله ساخت مدرسه، مراکز درمانی، خدماتی و تجاری جهت ارتقای کیفیت زندگی در مناطق کم برخوردار در سکونتگاه‌های غیررسمی این استان اجرا می‌شود.

او با اعلام اینکه چهار طرح احداث مدرسه ١٢ کلاسه در شهر‌های مختلف استان اجرا می‌شود، می گوید: همچنین هفت طرح احداث مدرسه ١٢ کلاسه برای افزایش کیفیت زندگی مردم در سایت‌های مسکن مهر در حال اجرا است.  

 مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: احداث خانه سلامت و زمین چمن از  دیگر برنامه‌های بازآفرینی شهری در این استان است.

حمزه‌لو گفت: سال گذشته نیز اقدامات گوناگونی برای ساماندهی محدوده‌های هدف بازآفرینی از قبیل حمایت‌های قانونی، اصلاح کالبدی، افزایش خدمات روبنایی مثل مدرسه، مسجد، مراکز خدماتی و بهداشتی و نیز توانمندسازی اجتماعی انجام شده است.  

او می گوید: اصلاح معابر بافت‌های ناکارآمد شهری از جمله رویکرد‌های بازآفرینی شهری به شمار می‌رود که جهت توسعه استاندارد‌های شهری تعیین و اجرا شده است.

انتهای پیام

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار آذربایجان غربی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار آذربایجان غربی

    اخبار برگزیده