اولین زائران آذربایجان‌غربی ۹ تیرماه عازم حج می‌شوند

مدیرکل حج و زیارت آذربایجان‌غربی : نهم و دهم تیر ماه امسال زائران آذربایجان‌غربی به حج اعزام می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری برنا از آذربایجان غربی،شاهین حق‌شناس مدیرکل حج و زیارت استان با اشاره به اینکه نهم و دهم تیر ماه امسال زائران آذربایجان‌غربی از مبدا فرودگاه بین‌المللی شهید باکری ارومیه به حج اعزام می‌شوند، گفت: روز‌های چهارم و پنجم مرداد نیز پس از انجام مناسک حج به کشور و استان بازخواهند گشت.

حق شناس می گوید: در حج امسال یک هزار و ۴۷ نفر از آذربایجان‌غربی در مناسک حج حضور خواهند یافت و با توجه به شیوع کرونا، عربستان آمار زائران در کل کشور‌های اسلامی را کاهش داده و آذربایجان‌غربی نیز نسبت به سالیان گذشته با کاهش ۴۰ هزار نفری زوار مواجه است.

مدیرکل حج و زیارت آذربایجان‌غربی گفت: همچنین از لحاظ سنی نیز عربستان سعودی حداکثر سن زوار برای اعزام را ۶۵ سال سن تعیین کرده و بنابراین در بین اعزامی‌های استان، زائری بیش از ۶۵ سال سن وجود ندارد و همچنین در حج امسال، زائری زیر ۱۸ سال در استان نیست.

او گفت: امسال هشت کاروان شامل ۴ کاروان شیعه و چهار کاروان سنی شامل سه کاروان از ارومیه و یک کاروان نیز از شهر‌های خوی، مهاباد، بوکان، سردشت و میاندوآب در حج حضور می‌یابند.

حق‌شناس با اشاره به اینکه زوار حتما باید نسبت به تزریق واکسن مننژیت اقدام کنند گفت: همچنین باید سه دوز از واکسن‌های مورد تایید عربستان شامل آسترازینکا، سینوفارم و اسپوتینک را دریافت کرده باشند.

او می گوید: همچنین اطفال نیز باید واکسن فلج اطفال دریافت کرده باشند و تمامی زوار ۴۸ ساعت پیش از اعزام، تست پی‌سی‌آر داده باشند و در صورت مثبت بودن آن نمی‌توانند به حج اعزام شوند.

مدیرکل حج و زیارت آذربایجان‌غربی با توصیه به زوار گفت: علاوه بر ممنوعیت حمل موادمخدر، به همراه داشتن دارو‌های جایگزین آن نیز جرم محسوب می‌شود و حجاج نباید با خود همراه داشته باشند.

انتهای پیام

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار آذربایجان غربی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار آذربایجان غربی

    اخبار برگزیده