آغاز دیوارچینی و اجرای سقف در مناطق زلزله زده خوی

آغاز دیوارچینی و اجرای سقف در مناطق زلزله زده خوی

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان غربی گفت: با اتمام آواربرداری ۸۰ درصد واحد‌های احداثی در مناطق زلزله زده خوی، عملیات دیوارچینی و اجرای سقف نیز آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری برنا از آذربایجان غربی ، جعفر برزگر مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان غربی اظهار کرد: با اتمام آواربرداری ۸۰ درصد واحد‌های احداثی در مناطق زلزله زده شهرستان خوی، عملیات دیوارچینی ۶ واحد مسکونی و اجرای سقف ۳ واحد مسکونی در این مناطق به پایان رسید.

 وی می گوید: عملیات آواربرداری واحد‌های احداثی در ۱۶ محور با استقرار ۱۶۳ دستگاه ماشین آلات سنگین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سایر دستگاه‌های خدمات رسان استان با سرعت ادامه دارد و تاکنون از مجموع ۲ هزار و ۱۲۰ واحد احداثی، آواربرداری یک هزار و ۷۰۲ واحد مسکونی در روستا‌ها به پایان رسیده است.

وی افزود: بتن ریزی ۹۷ واحد مسکونی در روستا‌های مناطق زلزله زده شهرستان خوی و نصب اسکلت فلزی ۳۷ واحد احداثی بتن ریزی شده نیز پایان یافته است.

به گفته مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان غربی ابلاغ دستورکار‌های واحد‌های تعمیری در مناطق زلزله زده شهرستان خوی به سرعت ادامه دارد و این دستورکار‌ها تاکنون به ۲۱ هزار و ۶۹۷ واحد مسکونی در مناطق شهری و روستایی زلزله زده شهرستان خوی برای تعمیر و سکونت شهروندان ابلاغ شده است.

وی یادآور شد: دستورکار‌های تعمیری در سطح تمام روستا‌ها و شهر فیرورق به زلزله زدگان ابلاغ شده  است

برزگر افزود: مصالح ساختمانی از جمله سیمان و میلگرد مورد نیاز جهت شروع عملیات پی کنی و بتن ریزی از محل اعتبارات داخلی بنیاد مسکن تامین و به واحد‌های مسکونی روستایی آواربرداری شده توزیع شده است.

انتهای پیام

 

خبرنگار : علی غیور

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار آذربایجان غربی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار آذربایجان غربی

    اخبار برگزیده