به گزارش برنا آذربایجان غربی المپیاد ورزشی کارکنان دستگاه های اجرایی استان برای نخستین بار در 7 رشته ورزشی و در دو بخش آقایان و بانوان تحت عنوان گرامیداشت هفته دولت برگزار خواهد شد.
دکتر اکرم مهدی زاده رئیس گروه توسعه ورزش همگانی اداره کل ورزش و جوانان در این خصوص گفت: در راستای توسعه و تعمیم نشاط و شادابی عمومی و ایجاد سلامت جسمی و روحی و نیز فضایی آکنده از مشارکت گروهی و رقابت، برای نخستین بار المپیاد ورزشی کارکنان دولت از 16 شهریورماه در ارومیه برگزار خواهد شد.
مهدی زاده همچنین افزود: این المپیاد با حضور و مشارکت تمامی دستگاه های اجرایی استان در رشته های ورزشی فوتسال، والیبال، تنیس روی میز، شنا و آمادگی جسمانی آقایان و نیز شنا، آمادگی جسمانی، تنیس روی میز، طناب کشی و طناب زنی بانوان برگزار می گردد.
رئیس گروه توسعه ورزش همگانی اداره کل ورزش و جوانان همچنین گفت: با تدابیر دکتر چمن گلی مدیرکل محترم ورزش و جوانان استان این نخستین باریست که مسابقاتی تحت این نام و بشکلی گسترده و منسجم برگزار خواهد شد.
وی گفت: تاکنون سه جلسه هم اندیشی با حضور نمایندگان و رابطین ورزشی دستگاه های اجرایی استان به میزبانی اداره کل برگزار گردیده که جلسه دوم با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری و مشاور وزیر و رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت ورزش و جوانان برگزار گردید.
اکرم مهدی زاده ادامه داد: شرایط عمومی و اختصاصی شرکت در این مسابقات علاوه بر اینکه از طریق مکاتبه با دستگاه های اجرایی اطلاع رسانی خواهد شد، از طریق بخش قوانین و دستورالعمل های پایگاه خبری ورزش و جوانان استان به آدرس: www.sport-ag.ir  نیز قابل دریافت می باشد.
دکتر مهدی زاده در خاتمه افزود: علاوه بر این المپیاد، همایش کوه روی کارکنان دولت در 30 مرداد ماه و همایش دوچرخه سواری عمومی دستگاه های اجرایی استان نیز همزمان با 26 مهرماه روز تربیت بدنی و ورزش برگزار خواهد شد.