فرماندار شهرستان تکاب گفت: مجریان انتخابات حق الناس بودن آرای مردم را در تمام فرآیند انتخابات مد نظر قرار دهند.

به گزارش برنا آذربایجان غربی، ایرج ثقفی در نخستین نشست شورای اداری این شهرستان در سال جدید با تأکید بر اجرای دقیق فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر امانتداری از آرای مردم افزود: تمام عوامل اجرایی، نظارتی و بازرسی در جهت پرشور و سالم برگزار شدن انتخابات تمهیدات لازم را به کار خواهند گرفت.

وی با اشاره به برگزاری مرحله دوم دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در روز جمعه دهم اردیبهشت ماه در این شهرستان بیان کرد: رأی مردم امانتی در دست مسئولان برگزار کننده انتخابات است.

وی اظهار کرد: مرحله دوم انتخابات از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است و با هماهنگی‌هایی که از هفته‌ها قبل انجام شده، این مرحله از انتخابات همانند مرحله نخست نیز با شکوه بسیار برگزار خواهد شد.

ثقفی با بیان اینکه مرحله نخست دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه میاندوآب، شاهین دژ و تکاب با مشارکت گسترده و پرشور مردم و بدون کوچکترین تخلفی برگزار شد، اظهار امیدواری کرد که مرحله دوم این انتخابات نیز به شکل قانونمند برگزار شود.

فرماندار شهرستان تکاب ادامه داد: مسئولان و رؤسای ادارات و نهادهای دولتی نباید از امکانات ادارات به نفع و یا علیه کاندیدایی استفاده کنند بلکه در این زمینه باید فضایی سالم و بدون تنش برای برگزاری انتخابات فراهم سازند.

وی گفت: مجریان انتخابات باید به تمام شایعات و حواشی پیرامون انتخابات بی توجه بوده و تنها در مسیر رعایت قانون و با بی طرفی کامل عمل کنند.

ثقفی افزود: عوامل اجرایی، نظارت و بازرسی مرحله دوم دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی حساسیت این دوره از انتخابات را مد نظر قرار داده و با احترام به رأی مردم، طرفداری از کاندیداها را از ذهن خود بیرون کنند.

به گزارش ایرنا، شهرستان تکاب حوزه فرعی انتخابات مجلس شورای اسلامی محسوب شده و به همراه شهرستان های میاندوآب و شاهین دژ دارای دو کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.

دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه میاندوآب، شاهین دژ و تکاب همزمان با برخی شهرها در 21 استان کشور به مرحله دوم کشیده است.

در این مرحله چهار نامزد برای کسب دو کرسی نمایندگی مجلس از این حوزه با هم به رقابت می پردازند.

ثقفی در ادامه این جلسه با اشاره به آغاز فصل فعالیت‌های عمرانی گفت: شهرستان تکاب در تکمیل و توسعه زیرساخت‌ها با مشکلات فراوانی رو به رو است و برای اجرای پروژه‌های عمرانی باید برنامه‌ریزی مدون و تلاش گسترده‌ای جهت توسعه و رونق این شهرستان صورت گیرد.

وی بیان کرد: شهرستان تکاب استعدادها و پتانسیل‌های بالقوه ای دارد که باید از آنها در جهت رفع محرومیت‌ها و ارتقای جایگاه شهرستان استفاده شود.

وی افزود: مسئولان و رؤسای ادارات جهت تکمیل پروژه‌های عمرانی شهرستان تکاب و رفع عقب ماندگی‌‌ سال‌های گذشته این شهرستان اهتمام جدی داشته باشند.