تقی کهوریان در این بازدیدها که مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب آذربایجان غربی و جمعی از مدیران دفتر فنی استانداری و شرکت آب و فاضلاب استان نیز وی را همراهی می کردند با مطلوب ارزیابی کردند روند پیشرفت پروژه ها گفت: در دولت یازدهم به رغم کمبود منابع اعتباری و محدودیت های مالی تکمیل پروژه های اولویت دار در دستور کار مسئولان قرار گرفت و امروز شاهد سرعت گرفتن طرح ها و پیشرفت قابل توجه پروژه های زیربنایی در استان هستیم.

وی با اشاره به اینکه تکمیل تصفیه خانه های فاضلاب در استان بطور جدی درحال پیگیری و اجراست افزود:بر اساس طرح های ستاد ملّی احیای دریاچه ارومیه و به منظور هدایت پساب های خروجی تصفیه خانه ها به دریاچه ارومیه، بودجه قابل توجهی را دولت به این طرح های پیش بینی کرده است که این پروژه ها در شهرهای حاشیه دریاچه ارومیه به سرعت درحال ساخت وتکمیل هستند. 

اکبری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی نیز در این بازدید گفت:در قالب پروژه های اقتصاد مقاومتی در حوزه پروژه های شرکت آب و فاضلاب دراستان تصفیه خانه های شهرهای نقده ، سردشت و خوی در دستور کار قرار گرفته است که با تخصیص منابع اعتباری بزودی شاهد بهره برداری این پروژه های در سطح استان خواهیم بود. 

مدیرعامل شرکت اب و فاضلاب استان با بیان اینکه تصفیه خانه نقده بیش از 150 هزارنفر جمعیت شهری را تحت پوشش می دهد ادامه داد: تاکنون از 190 کیلومتر شبکه جمع آوری شهر نقده افزون بر 160 کیلومتر احداث شده و با منابع مالی که از محل سفر ریاست محترم جمهوری و سایر منابع اختصاص می یابد در سال 97 بطور کامل به بهره برداری برسد. تصفیه خانه فاضلاب نقده 94 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای ساخت آن تا کنون افزون بر 120 میلیارد ریال است و برای تکمیل آن 70میلیارد ریال دیگر نیز مورد نیاز است. 

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب آذربایجان غربی در ادامه در خصوص تصفیه خانه فاضلاب شهرک گلمان ارومیه نیز گفت:فاز نخست این پروژه با جمعیت تحت پوشش 45 هزار نفر با 51 درصد در حال احداث است .

 اکبری افزود:تاکنون 13 کیلومتر شبکه جمع آوری در شهرک گلمان احداث شده که با این میزان تمامی ساکنان فعلی شهرک تحت پوشش قرار می گیرد . وی افزود:تاکنون افزون بر 90 میلیارد ریال برای اجرای این پروژه هزینه شده و برای بهره برداری از آن تا سال آینده 11 میلیارد ریال دیگر نیز مورد نیاز است.