نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: مسئولان برگزاری آیین های عزاداری و فعالان فرهنگی در استان، مقابله با بدعت ها و خرافات در سوگواری های حسینی را بیشتر مورد توجه قرار دهند.

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی آذربایجان غربی افزود: این امر با توجه بیشتر به معنویات و محور بودن مساجد و روحانیان در عزاداری ها حاصل می شود.

وی اضافه کرد: باید توجه داشته باشیم که مساجد و سخنرانی های مذهبی روحانیان، محور عزاداری ها و سوگواری های حسینی هستند و نباید این محورها نادیده گرفته شوند.

وی اظهار کرد: عزاداری های اباعبدالله الحسین (ع) برکت های زیادی دارند که این برکت ها، زمینه ساز رونق روزافزون دسته های عزاداری است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی تاکید کرد: می توان با عمل به فرمایشات ائمه اطهار (ع) و بزرگان دین در اجرای عزاداری های حسینی، زمینه اعتلای معنوی شهروندان به ویژه جوانان را نیز با استفاده از این ظرفیت بزرگ فراهم کرد.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی با اشاره به در پیش رو بودن مراسم سوگواری اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) گفت: این مراسم باید با شکوه بسیار زیادی برگزار و مقدمات این امر باید توسط مسئولان در استان فراهم شود.