مدیرکل دفتر امور شهری وشوراهای استانداری آذربایجان غربی گفت: تا پایان سال جاری 87 میلیارد ریال اعتبار از محل طلب دستگاه های اجرایی به مدیران شهری در بین شهرداری های استان توزیع می شود.

سیف الله مطلبی در جلسه شورای اداری شهرستان سلماس افزود: این اعتبار به صورت اوراق خزانه اسلامی پس از ثبت در سامانه ها در اختیار مدیران شهری قرار می گیرد تا برای ارتقای کیفیت زندگی مردم و شهروندان هزینه شود.

وی اضافه کرد: اختصاص 9 هزار تن قیر رایگان، افزایش سهمیه ماشین آلات سنگین آتش نشانی شهرداری ها و کمک از محل مالیات بر ارزش افزوده از جمله کمک های دولتی به شهرداری ها در سال جاری بوده است.

وی با اشاره به بودجه 90 میلیارد ریالی شهرداری سلماس در سال 91 و افزایش آن به 240 میلیارد ریال در سال جاری اظهار کرد: این جهش اعتباری نشان دهنده عزم مدیریت شهری سلماس در راستای جلب رضایت بیشتر مردم است.

مدیرکل صندوق کارآفرینی امید آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: این صندوق امسال 480 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده که موجب اشتغال یک هزار و 834 نفر در مناطق شهری و روستایی استان شده است.

جعفر قلی پور افزود: پنج روستا در کل کشور به عنوان روستاهای بدون بیکار انتخاب شده که یکی از آنها روستای مافی کندی سلماس بوده و صندوق کارآفرینی امید برای تثبیت اشتغال در این روستا تسهیلات قابل توجهی اعطا کرده است.

فرماندار سلماس نیز در این جلسه رضایت مندی مردم را یکی از اهداف دولت تدبیر و امید عنوان کرد و ادامه داد: مدیران دستگاه های اجرایی این شهرستام باید تمام توان خود را برای خدمت به مردم و کسب رضایت آنها به کار بگیرند.

مسعود حاجی علیلو اضافه کرد: تا پایان امسال عملیات اجرایی گازرسانی به روستاهای شکریازی، کانیان، مافی کندی و شیرکی بخش مرکزی سلماس با اعتبار 25 میلیارد ریال آغاز می شود.