هیأت عالی ورزش و جوانان آذربایجان غربی به ریاست عبدالله چمن گلی قبل از آغاز چهارمین دوره بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی و در حاشیه این رقابت های مهم و معتبر در بدو ورود به باکو با معاون مجلس ملی آذربایجان دیدار و گفتگو کرد.

 
دکتر چمن گلی که در صدر هیأتی عالی از ورزش و جوانان استان آذربایجان غربی و به دعوت رسمی وزیر جوانان و ورزش جمهوری آذربایجان و همتای خود در باکو و بمنظور شرکت در چهارمین دوره بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی به این کشور سفر کرده است با حضور در شهرداری و مرکز اجرایی ناریمانوف منطقه بیناغدی باکو یکی از مناطق شهری جدید و زیبای این شهر با آیدین یورسیفوف معاون مرکز و نجف نوروز اف رئیس اداره جوانان و ورزش باکو دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار آیدین یورسیفوف با اشاره به اشتراکات و تقارب سیاسی و فرهنگی و مناسبات قابل توجه دو کشور دوست و مسلمان به ارائه توضیحاتی درباره وجه تاریخی منطقه بیناغدی پرداخت.
چمن گلی نیز وجود مناسبات فرهنگی و ورزشی بین باکو و آذربایجان غربی را زمینه ساز تحکیم پیوندهای دوستی بین دو کشور برشمرد و از میزبانی شایسته دست اندرکاران و برگزارکنندگان چهارمین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی در باکو تقدیر و تشکر کرد.
نجف نوروزاف رئیس اداره جوانان و ورزش بیاغدی باکو نیز در این دیدار بر اهمیت توسعه و تعمیق مناسبات ورزشی و حوزه جوانان و روابط دوستی بین دو طرف تأکید کرد.
همچنین مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی با معاون مجلس ملی جمهوری آذربایجان و عادل علی اف رئیس فدراسیون کیک بوکسینگ این کشور دیدار و گفتگو کرد.
پس از این دیدار دو طرف از مرکز بزرگ حیدرعلی اف بازدید نمودند.
همچنین روز پنجشنبه هیأت عالی ورزش و جوانان آذربایجان غربی با رامیز گویوشوف مسئول سازمان تشکیلات اجرایی منطقه بیناغدی و قدسی بایراموف رئیس اداره جوانان و ورزش باکو دیدار و گفتگو کردند.
قدسی بایراموف در این دیدار در خصوص چهارمین دوره بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی و برنامه های انجام گرفته در این میزبانی به ارائه گزارشی پرداخت.
همچنین النور ایمانوف و آیگون الی یوا مدیر اداری و معاون اجرایی شهردار و مرکز مدیریت شهری بیناغدی باکو ضمن دیدار با مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی و هیأت همراه از آنها پذیرایی کردند.
بازدید از پارک یادمان حیدر علی اف رئیس جمهور فقید جمهوری آذربایجان و نیز مراکز فرهنگی تئاتر و موسیقی و نیز بخش های ورزشی بیناغدی باکو از دیگر برنامه های دکتر چمن گلی در روز پنجشنبه بود.
روز جمعه نیز ورزشکاران، مربیان، داوران و عوامل اجرایی و سرپرستی بیش از ۵۷ کشور مسلمان حاضر در چهارمین دوره بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی با هدف تجلی وحدت و همبستگی آحاد مختلف اهل تشیع و تسنن با حضوری واحد در مسجد حیدر بزرگترین مسجد قفقاز ضمن اقامه نماز وحدت بخش جمعه، پیام دوستی و محبت و نفرت از جنگ و خونریزی را به گوش همگان رساندند.
برپایی نماز وحدت بخش جمعه پیام رسای مهر و محبت و دوستی و وحدت مسلمانان بو که جلوه خاصی را به همراه داشت .
چهارمین دوره بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی از 12 لغایت 22 ماه می میلادی با شرکت ورزشکارانی از 57 کشور اسلامی در باکو برگزار می شود.
مراسم افتتاحیه این بازی ها جمعه شب با حضور الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان، کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک، غلامرضا شعبانی بهار معاون ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، عبدالله چمن گلی مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی و مسئولین ارشد بیش از 54 کشور در استادیوم المپیک شهر باکو با شکوه خاصی برگزار شد.