به گزارش برنا آذربایجان‌غربی، سلیمان علیزاده با اشاره به بیشترین شکایات کالایی در سال گذشته در استان اظهار داشت: در سال 95، انواع نان با 27 درصد و نیز پوشاک، کیف و کفش با 9 درصد بیشترین شکایات کالایی از سوی مردم را داشته‌اند.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: از سوی دیگر بیشترین شکایات در حوزه خدمات نیز پارکینگ شهری با 12 درصد و تعمیر خودرو با 11 درصد بوده است.

وی افزود: در سال گذشته تعداد 6 هزار و 276 مورد بازرسی در زمینه قاچاق کالا و ارز در سطح استان صورت گرفته است و از این میزان 326 مورد منجر به تخلف و تشکیل پرونده به ارزش سه میلیارد ریال شده و برای رسیدگی نهایی به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

علیزاده بیان کرد: در سال 95 شهرستان‌های خوی،سلماس،شوط و ماکو بیشترین بازرسی و مهاباد، تکاب، خوی و شاهین‌دژ بیشترین پرونده متشکله را در آذربایجان‌غربی داشته‌اند.

 

وی گفت: از لحاظ تعداد واحد صنفی پس از ارومیه شهرستان‌های خوی و بوکان هرکدام 10 درصد، مهاباد و میاندوآب هشت درصد، نقده و چایپاره 6 درصد، پیرانشهر و سلماس پنج درصد،تکاب و سردشت چهار و ماکو و شاهین دژ هر کدام با سه درصد بیشترین واحد صنفی را به خود اختصاص داده‌اند.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی افزود: در سال گذشته در زمینه بازرسی، پس از ارومیه به ترتیب شهرستان‌های بوکان با 11 درصد، نقده هشت درصد، مهاباد و میاندوآب هفت درصد، خوی 6 درصد، ماکو، سردشت و تکاب پنج درصد، اشنویه، شاهین‌دژ، سلماس و چایپاره هر کدام چهار درصد و پیرانشهر،چالدران و شوط هرکدام با سه درصد بیشترین بازرسی را به خود اختصاص داده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در زمینه تشکیل پرونده، پس از ارومیه، شهرستان مهاباد با 14 درصد بیشترین بازرسی را به خود اختصاص داده است اظهار داشت: از سوی دیگر، میاندوآب با 12 درصد، بوکان 11، اشنویه هفت، خوی و پیرانشهر هر کدام 6 درصد و نیز نقده و ماکو پنج درصد در رده های بعدی قرار دارند.

علیزاده اظهار داشت: در زمینه ارزش ریالی نیز پس از ماکو  به ترتیب شهرستان خوی 38 درصد، ارومیه 33، نقده هشت، مهاباد پنج و میاندوآب با چهار درصد به ترتیب بیشترین ارزش ریالی پرونده‌های متشکله را به خود اختصاص داده‌اند.