به گزارش برنا آذربایجان غربی ، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: افزایش ۲۰ و ۲۵ درصدی حقوق فرهنگیان مناطق عملیاتی استان در برخی از شهرستان های مشمول این طرح که پیش از این فرهنگیان آنها این افزایش را دریافت نکرده بودند نیز اعمال می‌شود.

بهرام صمدی افزود: با پیگیری های مدیرکل آموزش و پرورش و معاونت توسعه مدیریت این نهاد و پیگیری مسوولان استانی و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی مناطقی از استان که شامل اعمال این افزایش حقوق نبود، مشمول این طرح می شود.
وی با بیان اینکه پیش از این افزایش ۲۰ و ۲۵ درصدی دریافتی در حقوق فرهنگیان شهرستان های سردشت، خوی، سلماس، چالدران، اشنویه و پیرانشهر و مناطق چهارگانه ارومیه اعمال می شد؛ ادامه داد: از این پس فرهنگیان شهرستان های ارومیه، نقده، مهاباد، تکاب، شاهیندژ و بوکان نیز مشمول دریافت این افزایش به میزان ۲۰ درصد در مقطع کارشناسی و ۲۵ درصد در مقطع کارشناسی ارشد می شوند.
صمدی افزایش حقوق فرهنگیان ویژه مناطق عملیاتی و مرزی را یک حق برای آنان دانست و اظهار داشت: این احکام بر اساس ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم توسعه صادر شده است.
وی از طرف فرهنگیان آذربایجان غربی از تلاش های انجام شده توسط وزیر آموزش و پرورش و نمایندگان استان در این راستا قدردانی کرد.