به گزارش برنا آذربایجان غربی ،  سردار مسعود خرم نیا ظهر امروز در نشست خبری پایان سال نیروی انتظامی در آذربایجان غربی اظهار داشت: لازم است شهروندان به مخاطرات و حساسیت‌های چهارشنبه آخر سال توجه کرده و با پلیس همکاری کنند تا اتفاقات ناخوشایند سبب سلی آرامش از خانواده‌ها نشود.

وی تصریح کرد: پلیس بر اساس قانون با همه هنجارشکنان برخورد کرده و رعایت منافع عمومی را سرلوحه مأموریت های خود قرار خواهد داد و با کسانی که به منافع عمومی با خصوصی خسارت زده و هنجارشکنی بکنند طبق قانون برخورد کرده و در صورت لزوم افراد متخلف یا خودروهای متخلف تا پایان تعطیلات بازداشت خواهند شد.

خرم نیا گفت: افزایش قیمت مواد محترقه تا حدودی سبب کاهش قاچاق این اقلام شده اما در مقابل ساخت اقلام محترقه دست‌ساز افزایش یافته و موجب افزایش کشفیات اقلام مورد نیاز برای ساخت این ترقه‌ها و مواد محترقه شده است و در این میان تا کنون افزون بر 3 میلیون و 100 هزار عدد مواد محترقه غیرمجاز از متخلفان در گوشه و کنار این استان کشف و ضبط شده است.

وی اظهار داشت: امسال نیز کما فی السابق طرح ترافیکی نوروزی از 25 اسفند تا 17 فروردین در شهرستان‌های 17 گانه آذربایجان غربی اجرا می‌شود و پلیس حداکثر نظارت را برای کاهش مخاطرات و تصادفات در جاده‌ها انجام خواهد داد و ضمن برخورد با تخلفات حادثه‌ساز نمره منفی نیز به رانندگان متخلف در نظر خواهد گرفت.

وی از اجرای طرح  همسایه بانی در نوروز امسال خبر داد و گفت: این طرح برای نخستین بار در آذربایجان غربی اجرا می‌شود و در صورت موفقیت از سال‌های آینده در کل کشور قابل انجام است.

خرم نیا گفت: امسال 16 هزار و 859 پرونده در مراکز مشاوره و مددکاری نیروی انتظامی آذربایجان غربی تشکیل شده که 77 درصد از آنها با کمک پلیس منجر به مصالحه پایدار شد.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی گفت: امسال 4 هزار و 714 کیلوگرم مواد مخدر در استان کشف شد و در قالب ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز افزون بر 20 تن انواع مواد مخدر و پیش سازهای آنها کشف و ضبط شد.

در این جلسه روسای پلیس راهور و راهنمای و رانندگی آذربایجان غربی از کشته شدن 513 نفر در 11 ماهه امسال در تصادفات رانندگی درون و برون شهری خبر دادند که به نسبت مدت مشابه سال قبل اندکی کاهش داشته است.