به گزارش برنا آذربایجان غربی ، مصطفوی در سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان که به ریاست نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه برگزار شد، با ارائه گزارشی از میزان قاچاق کالا و ارز در کشور گفت: متاسفانه بخش قابل توجهی از قاچاق از مبادی رسمی کشور صورت می گیرد که قاچاقچیان با دور زدن قوانین ، جعل اسناد و آلوده کردن برخی از کارمندان اقدام به قاچاق کالا به کشور می کنند. 

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص فرهنگ سازی و تبلیغ هوشمندانه استفاده از کالای ایرانی گفت: تببین الگوی مصرف خانوار ، آموزش و فرهنگ سازی مصرف کالای ایرانی ، تبلیغ استفاده از کالای ایرانی توسط نخبگان جامعه، تبلیغ کالای ایرانی توسط رسانه ها و بویژه صدا و سیما از جمله راهکارهای ترغیب خانواده ها برای استفاده از کالای ایرانی و تقویت تولید کنندگان داخلی است. 

وی همچنین به نقش موثر فضای مجازی  در تغییر الگوی مصرف خانوادها اشاره کرد و گفت: ضروری است دستگاه های متولی در راستای تولید محتوی در فضای مجازی و آشنایی بیشتر مردم با تولید کنندگان کالاهای ایرانی و مصرف این کالاها توسط مردم فعال تر عمل کنند. 

وی ادامه داد: در سال جاری کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان 27 برنامه کلان در 93 محور تدوین و برای اجرا به دستگاه های عضو ابلاغ کرده است.

در این جلسه همچنین در خصوص کسب و کارهای اینترنتی و بازاریابی های شبکه ای و ترویج فرهنگ استفاده مناسب از فضای مجازی بحث و تبادل نظر شد. 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: