به گزارش برنا آذربایجان غربی ، هادی طباطبایی  در نخستین جلسه شورای ساماندهی سالمندان آذربایجان‌غربی افزود: باید شرایط و وضعیت جامعه براساس نیاز سالمندان بررسی شود و تمامی دستگاه‌های اجرایی باید در این راستا مشارکت‌های لازم را داشته باشند.

وی با بیان اینکه سالمندی، مسئله ای اجتماعی است، ادامه داد: پنجره جمعیتی ما به سمت میانسالی حرکت می‌کند و باید شرایط و زیرساخت‌های جامعه برای حضور این قشر فراهم گردد.

وی تاکید کرد: اگر امروز تدابیر لازم اندیشیده نشود و زیرساخت‌های لازم فراهم نشود در سال‌های آینده با چالش اساسی در این حوزه روبرو خواهیم شد.

مدیرکل فرهنگی اجتماعی استانداری آذربایجان‌غربی گفت: برنامه‌ریزی و ایجاد محیطی مناسب در زمینه‌های مختلف برای رفاه حال سالمندان از اهداف و اولویت‌های شورای سالمندان است.

طباطبایی اظهار داشت: توجه به این دوران و برنامه‌ریزی برای آماده‌سازی و مناسب‌سازی محیط شهری و اداری برای حضور موثر و مفید سالمندان در همه عرصه‌های اجتماعی ضروری است.

وی تاکید کرد: در مرحله نخست باید خدمات عمومی سالمندان مدنظر و مورد تاکید باشد زیرا سالمندان نیازهای متفاوتی در جامعه دارند.

وی ادامه داد: فعالان عرصه فرهنگ و هنر می‌توانند برای سالمندان جامعه برنامه‌های متنوع و شادی را اجرا کنند و متولیان و مسئولان مرتبط اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهند.

وی گفت: برنامه‌ریزی لازم برای حضور گروه‌های فرهنگی بعد از ایام محرم در مراکز نگهداری سالمندان انجام شود تا برنامه شاد و متنوع را به اجرا بگذارند.

پیگیری برچسب‌های سالمندان در اتوبوس‌های درون شهری با هماهنگی شهرداری، اجرای برنامه‌های فرهنگی با هماهنگی اداره‌ کل ارشاد و بررسی نیازهای جامعه سالمندان از مصوبه‌های این جلسه بود.

 

خبرنگار: علی غیور

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: