به گزارش برنا آذربایجان غربی ، منصور جلایر در جلسه شورای استاندارد آذربایجان غربی که در سالن جلسات استانداری برگزارشد، بااشاره به اینکه در آذربایجان غربی اظهار کرد: تعداد فرآورده‌های دارای استاندارد در استان در سال جاری به ۱۴۰۰ مورد رسیده است.

مدیر کل اداره استاندارد آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه در سال گذشته تعداد ۱۴۴ پروانه برای واحدهای استان صادر شده است، یادآورشد: در سال گذشته ۱۶۹۵ مورد بازرسی فنی از واحد های تولیدی و خدماتی استان صورت گرفته است.

جلایر خاطرنشان کرد: درحال حاضر آذربایجان غربی  ۲۲۳ سردخانه بالای ۱۰۰۰تن ظرفیت دارد که از این تعداد سردخانه فعال، تعداد  ۱۷۹ سردخانه دارای پروانه کاربردی علامت استاندارد هستند.

وی بااشاره به اینکه در سال گذشته، برای ۳۵۲ مورد تجهیزات شهربازی در آذربایجان غربی گواهی استاندارد صادر شده است، افزود: در سال گذشته ۴ آزمایشگاه فعال در گمرکات استان تعداد ۱۵۷۴ گواهی استاندارد برای کالاهای صادراتی و ۹۲۷۴ مورد برای کالاهای وارداتی گواهی استاندارد صادر کردند. 

به گزارش ایسنا، وی افزود: اگر مسیر خدمات را درست تعیین کنیم ولی به استاندارد محصولات تولیدی توجه نشود با مشکل مواجه خواهیم شد و در واقع استاندارد هموار کننده رونق تولید و صادرات است.

جلایر با اشاره به اینکه کیفیت و استانداردسازی یک امر حیاتی و نقشه راه در بحث تولید است، تصریح کرد: در سطح ملی و بحث تولید خدمات، داشتن یک نقشه راه برای کیفی سازی محصولات با هدف افزایش تولید، صادرات و بالا بردن سطح رفاه اجتماعی امری ضروری است.