به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ فاطمه برزگر، مدیرعامل بنیاد خیریه زینب کبری(س)  در این باره گفت: کمپین" کوله مهربانی" با هدف حمایت تحصیلی از کودکان و نوجوانان مناطق کم برخوردار در سال 96 آغاز به کار کرد. همین موضوع بهانه ای خوبی شد که از آن سال تاکنون سعی کردیم تعداد بیشتری دانش آموز را شناسایی کنیم.

او ادامه داد: سال 96 وقتی تصمیم به این کار گرفتیم تنها منطقه ای که شناسایی کرده بودیم، منطقه کشاری واقع در استان سیستان و بلوچستان بود، منطقه ای که مردم آن در شرایط سختی زندگی می کردند و کودکان و نوجوانان آن شاید به دلیل نداشتن کتاب و دفتر و مداد از مدرسه باز می ماندند.

برزگر افزود: سال اول توانستیم بیش  از یک هزار دانش آموز را تحت پوشش قرار دهیم و همان سال تصمیم گرفتیم که سال بعد تعداد بیشتری از دانش آموزان را شناسایی کنیم.

مدیرعامل بنیاد خیریه زینب کبری(س) تاکید کرد: همین موضوع بهانه شد که تمام همتمان را جمع کردیم و در سال 97 علاوه بر منطقه کشاری  مناطق نیکشهر و سراوان را در استان سیستان و بلوچستان و همچین مدارسی در زاهدان، بوشهر و بم را نیز تحت پوشش قرار دادیم و همان سال بیش از سه هزار بسته های تحصیلی و کمک آموزشی در بین دانش آموزان توزیع شد.

او در مورد فعالیت های امسال کمپین "کوله مهربانی" گفت: خوشبختانه امسال موفق شدیم بیش از 6 هزار بسته های آموزشی و حمایتی را در مناطق ایرانشهر، نیکشهر، کشاری، راسک، دشتیاری، زابل، خاش و زاهدان در استان سیستان و بلوچستان و همچنین تعدادی از دانش آموزان نیازمند کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، اصفهان، شیراز، فشافویه تهران و همچنین مناطق سیل زده استان گلستان توسط همیاران استانی توزیع شد.

برزگر ادامه داد: در تمام این سال ها که در این مناطق حضور داشتیم، احساس کردیم برای اینکه به دلیل نداشتن امکانات هیچ دانش آموزی از تحصیل بازنماند باید کارهای اساسی تری انجام بدهیم به همین دلیل به فکر ساختن مدرسه افتادیم و همان سال کلنگ اولین مدرسه دخترانه  در مقطع متوسطه  و فنی و حرفه ای را بر زمین کشاری زدیم، که این مدرسه به امید خدا در روزهای آینده افتتاح خواهد شد.

مدیرعامل بنیاد خیریه زینب کبری(س) که بیش از 40 سال است در حوزه کودکان بی سرپرست و بدسرپرست فعالیت می کند، در پایان گفت: تمامی هزینه های کمپین " کوله مهربانی" توسط خیرین و مردم تامین شده است همچنین از تمامی دوستان که ما را در این مسیر یاری کردند تشکر و قدردانی می کنیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: