به گزارش گروه آموزش خبرگزاری برنا، محمد علی ابراهیمی مدیرکل دفتر برنامه ریزی و هماهنگی مراکز بین‌الملل دانشگاه پیام نور گفت: این دانشگاه به عنوان هاب بین‌الملل کشور در بیش از ۴۰ مرکز و نمایندگی مستقر در دیگر کشور‌ها به ایرانیان و غیر ایرانیان مشغول ارائه خدمات آموزشی به بیش از ۳ هزار دانشجوی مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است.

وی درباره گسترش مراکز و واحد‌های بین‌المللی دانشگاه اظهارکرد: دانشگاه پیام نور بر اساس رسالت خود از مرز‌های داخلی فراتر رفته و حدود ۱۵ سال است که در حوزه برون مرزی بر اساس مجوز شورای گسترش وزارت علوم اقدام به جذب دانشجویان خارجی نموده و شرایط تحصیل را برای همگان فراهم کرده است.
 
ابراهیمی از موافقت وزارت علوم، برای صدور مجوز پذیرش دانشجوی بین‌الملل (غیرایرانی) در برخی مراکز دانشگاه در داخل کشور خبر داد و تصریح کرد: این مجوز در حال حاضر برای پنج دانشگاه پیام نور تهران (تهران غرب، شرق، جنوب، شمال و شهرری) صادر شده و این مراکز می‌توانند دانشجوی غیر ایرانی در داخل را جذب کنند.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و هماهنگی مراکز بین‌الملل دانشگاه پیام نور تاکید کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته و ایجاد بستر‌های مناسب الکترونیکی در ۱۱ نقطه جدید دنیا دانشگاه پیام نور فعالیت‌های آموزشی خود را شروع کرد که درصدد هستیم با توجه به پتانسیل‌های الکترونیکی دانشگاه این ظرفیت را افزایش دهیم.

وی درباره شرایط پذیرش در واحد‌های بین‌الملل دانشگاه تصریح کرد: این دانشگاه بر اساس شرط معدل در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس دانشجو می‌پذیرد که برای ارائه مدرک نیز یک آزمون جامع توسط مجریان آموزش حوزه بین الملل برگزار می‌شود و قبول شدگان در آزمون، مدرک فارغ التحصیلی دانشگاه را کسب خواهند کرد.
 
مدیر کل دفتر برنامه ریزی و هماهنگی مراکز بین‌الملل دانشگاه پیام نور تصریح کرد: ایرانیان مقیم کشور‌های خارجی و همچنین غیر ایرانیان ساکن خارج از کشور می‌توانند به دفتر نمایندگانی‌های دانشگاه پیام نور مستقر در کشور مقیم مراجعه کرده و به عنوان دانشجوی دانشگاه پیام نور پذیرفته شوند.
 
ابراهیمی همچنین به کلاهبرداری برخی سایت‌ها و موسسات در فضای مجازی برای جذب دانشجوی بین‌المللی دانشگاه پیام نور پرداخت و گفت: جذب دانشجوی دانشگاه پیام نور صرفاً از طریق خود دانشگاه انجام می‌شود و هیچ موسسه‌ای نماینده دانشگاه پیام نور برای جذب دانشجو نیست.
 
وی ادامه داد: اطلاعات مربوط به شرایط ثبت‌نام، شهریه و مجریان در سایت مرکز بین‌الملل به آدرس isc.pnu.ac.ir نیز موجود است و موسسات و دفاتر تبلیغاتی که خود را نماینده دانشگاه پیام نور معرفی می‌کنند هیچ گونه مجوزی ندارند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: