به گزارش گروه آموزش خبرگزاری برنا، احمد حیدری سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی درباره برگزاری دروس عملی و کارگاهی در ترم جدید تحصیلی گفت: تجربه خوبی در ترم بهمن ۹۹-۹۸ و همچنین ترم تابستان بدست آمده و همان شیوه در نیمسال جدید ادامه پیدا می‌کند و دانشجویان در گروه‌های مختلف آموزشی تقسیم شده و آموزش دروس عملی را دریافت می‌کنند.

سخنگوی دانشگاه آزاد افزود: قبل از شرایط کرونایی دروس عملی و کارگاهی در کلاس‌های ۱۵ نفره آموزش داده می‌شد، اما در حال حاضر و از ترم قبل، در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی دانشجویان به گروه‌های ۳ تا ۵ نفره تقسیم شدند.

حیدری ادامه داد: در این شیوه برای یک گروه ۱۵ نفره، ۳ یا ۴ بار آموزش تکرار می‌شود و این فرایند برای دانشگاه آزاد هزینه ۳ تا ۴ برابری به همراه خواهد داشت، اما ما همان شهریه‌ای را از دانشجو می‌گیریم که کلاس‌های عملی در حالت عادی برگزار می‌شد.

وی همچنین درباره نحوه برگزاری کلاس‌های نظری نیز گفت: با توجه به اینکه دانشجویان در نیمسال جدید باید ۱۶ هفته آموزشی را پشت سر بگذارند مقرر شده ۱۲ جلسه به صورت مجازی و ۴ جلسه به صورت حضوری با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برای گروه‌های مختلف آموزشی اجرا شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: