به گزارش گروه آموزش خبرگزاری برنا، اسحاق جهانگیری در بازدید از یکی از مدارس منطقه شهر تهران با تبریک فرارسیدن بهار تعلیم و تربیت اظهار کرد: کرونا باعث شد مدارس 15 روز زودتر از سال‌های گذشته بازگشایی شوند.

جهانگیری بابیان اینکه ویروس کرونا سراسر دنیا را فراگرفته و تمام کشورها با آن درگیر هستند و هر کشوری با بضاعتی که دارد با آن برخورد می‌کند، اظهار کرد: امیدواریم با تدابیری که اندیشیده شده ، این بیماری را پشت سر بگذاریم.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به مجاهدت‌هایی که کادر درمان کشور در این دوره از خود نشان دادند، خاطرنشان کرد: انصافاً کادر پزشکی با تمام توان به میدان آمدند مردم هم خیلی خوب همراهی کردند که نمونه‌ای از این همراهی‌ها برگزاری آئین ۱۳به در امسال بود که حاکی از فرهنگ بالای جامعه داشت.

وی ادامه داد: در ایام عزاداری‌های ماه محرم و عاشورا که حضور گسترده در آئین‌ها جز فرهنگ ایران و شیعه بود اما امسال مردم همان کاری را انجام دادند که رهبر معظم انقلاب فرمودند لذا این فرهنگ نهادینه شد که مراسم انجام دهیم اما پروتکل‌های بهداشتی را نیز رعایت کنیم.

جهانگیری اظهار کرد: با اعتمادی که جامعه به معلمان دارد مطمئن هستم معلمان می‌توانند از عهده استمرا آموزش ها در این ایام به‌خوبی برآیند. امروز جامعه بیشترین اعتماد را به معلمان دارد و به همین واسطه است که جگرگوشه خود را به معلم می‌سپارد و اعتماد می‌کند البته این اعتماد مسئولیت آموزش‌وپرورش را خیلی سنگین می‌کند لذا علاوه بر وظایف هرساله مسئولیت بهداشت و سلامت دانش آموزان نیز به آن اضافه‌ شده است.

وی ادامه داد: مطمئنم مدیران مدارس هم خود را جای والدین دانش‌آموز قرار می‌دهند و از فرزندانشان به‌خوبی مراقبت می‌کنند.

معاون اول رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: آموزش‌وپرورش در ایام شیوع ویروس کرونا خیلی قوی کارکرده لذا از تلاش‌هایی که در این مدت انجام ‌شده، تشکر می‌کنم.

جهانگیری بابیان اینکه آموزش‌وپرورش برای ارائه آموزش‌ها سه روش را ارائه داد، اظهار کرد: شبکه شاد که مبتنی بر آموزش‌های مجازی و اینترنت است که خوشبختانه اینترنت آن را نیز رئیس‌جمهور رایگان اعلام کرد.

وی به روش‌های دوم و سوم در مورد آموزش‌های ایام کرونا اشاره کرد و گفت: مدرسه تلویزیونی و آموزش حضوری دو روش دیگری هستند که خانواده‌ها مخیرند یکی از سه روش را برای فرزندشان انتخاب کنند.

 وی ادامه داد: همه دستگاه‌های اجرایی مکلفند به آموزش‌وپرورش در این مسیر کمک کنند تا آموزش‌وپرورش دغدغه‌ای در این زمینه نداشته باشند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: