به گزارش گروه آموزش خبرگزاری برنا، محمود حبیبی ، با اشاره به زیست‌بوم نرم‌افزار «شاد» در سال جدید تحصیلی اظهار کرد: مشکلاتی که در سال تحصیلی گذشته داشتیم را برطرف کرده‌ایم و با پایداری بیشتر خدمات را به مردم منتقل می‌کنیم.

وی افزود: در حوزه فناوری و زیرساخت و سیستم نرم‌افزاری در حال اقدام هستیم و به‌زودی خدمات الکترونیکی را دقیق‌تر و کامل‌تر به مردم انتقال می‌دهیم.

حبیبی در رابطه با موانع پیش روی فناوری اطلاعات در آموزش‌وپرورش اظهار کرد: از نظر سخت‌افزاری و تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز کشور شرایطی خاص داریم ولی سعی کردیم با کمترین چالش، بهترین زیرساخت‌ها را ایجاد و تقویت کنیم.

وی ادامه داد: در حوزه نرم‌افزاری با چالش‌های مختلفی روبرو بوده‌ایم و با سیستم‌های نرم‌افزاری متفاوت و عدم یکپارچگی اطلاعات بین سیستم‌ها مواجه شدیم و تلاش داریم یکپارچگی اطلاعات و فرایندها را ایجاد کنیم تا خدمات بهتری را به مردم ارائه دهیم.

حبیبی در پاسخ به یکی از شنونده‌های برنامه ارائه خدمات شاد را رایگان دانست و تأکید کرد: ۲۰گیگابایت اینترنت رایگان و هدیه برای ارائه آموزش‌ها در این نرم‌افزار مصرف نمی‌شود و این میزان اینترنت صرفاً برای تحقیقات دانش‌آموزی یا محتواهایی است که خارج از برنامه شاد انجام می‌شود که دروس عملی را نیز دربر می‌گیرد.

این مقام مسئول تأکید کرد: پهنای باند شبکه شاد رایگان است که اگر خارج از این شبکه از اینترنت استفاده کنند، به هزینه اینترنت اضافه می‌شود.

حبیبی ادامه داد: نرم‌افزار شاد برای همه دروس و مقاطع تحصیلی مختلف و دروس عملی و غیره کاربرد دارد.

وی افزود: دوره آموزشی الگوی تدریس را به‌عنوان آموزش ضمن خدمت فرهنگیان آغاز کردیم و ۱۰۰هزار نفر در حال طی کردن این دوره هستند.

حبیبی از پوشش کل جمعیت معلمان ذیل طرح آموزشی نرم‌افزار شاد و الگوی آموزش تدریس در فضای مجازی طی سه هفته آینده خبر داد و گفت: آموزش و اطلاع‌رسانی به‌خوبی انجام خواهد شد و مشکلی پیش رو نخواهیم داشت.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: