به گزارش گروه آموزش خبرگزاری برنا، حجت الاسلام تقوی معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به اهمیت بحث خانواده و ازدواج گفت: یکی از سیاست‌ها و یکی از اولویت‌های جدی بنده بحث ازدواج و خانواده است و برای همین، بنده اداره ازدواج و خانواده را به مدیریت ازدواج و خانواده ارتقا دادم، یعنی هم اکنون این اداره به مدیریت خانواده و ازدواج تبدیل شده است.

وی گفت: ما در بحث ازدواج برنامه‌های بسیار خوبی داریم، اگرچه با توجه به بحث کرونا ممکن است سفر‌های مشهد زوج‌های دانشجو را نداشته باشیم، ولی برنامه‌های بسیار خوب، عمیق، ریشه دار و پایداری را در بحث ازدواج دانشجویی طراحی می‌کنیم تا انشالله بتوانیم در این رابطه شاهد اقدامات خوبی باشیم.

حجت الاسلام تقوی د ر ادامه تاکید کرد: ما هم اکنون بیش از ۴ میلیون دانشجو در کشور داریم که مسلماً این تعداد اگر متاهل نباشند در سن ازدواج قرار دارند و طبیعتاً نیاز‌های بسیار زیادی در بحث آموزش و مشاوره دارند و ما برنامه‌های بسیار مدونی داریم که کار‌های عمیق و ریشه داری را در این حوزه داشته باشیم.

معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها یادآور شد: در همین راستا ما با تمام مراکزی که در سطح کشور در بحث ازدواج تاثیر گذار هستند، مانند مجلس، سازمان ملی جوانان، قوه قضائیه، وزارت کشور و ... تماس گرفتیم، با وزارت کشور در بحث کاهش آسیب‌های اجتماعی و کاهش طلاق توافقنامه داریم، با قوه قضاییه هم در حال عقد یک تفاهم‌نامه هستیم، به شورای فرهنگ عمومی کشور هم طرح خود را ارائه دادیم و در کل توافقات بسیار خوبی را انجام دادیم و آن‌ها هم قول‌ها و وعده‌های خوبی به ما دادند.

وی تصریح کرد: ما انشالله با جدیت کار را دنبال می‌کنیم و به شما در اینجا این وعده و قول را می‌دهم که در آینده خبر‌های بسیار خوبی را در بحث ازدواج دانشجویی خواهیم داشت.

حجت الاسلام تقوی در ادامه با اشاره به روند ثبت نام زوج‌های دانشجو در سال‌های گذشته برای شرکت در مراسم ازدواج دانشجویی تصریح کرد: در گذشته حدود ۳۰ تا ۴۰ هزار زوج برای شرکت در برنامه‌های ازدواج دانشجویی ثبت نام می‌کردند، اما طبیعتاً تعداد ازدواج دانشجویی بیش از این رقم است.

معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: کاری که ما اکنون قرار است انجام دهیم این است که ازدواج آسان را در بین جوانان ترویج کنیم. اگر ازدواج آسان را ترویج کنیم و این مهم اتفاق بیافتد و سختگیری‌ها نباشد بسیاری از مشکلات ازدواج حل خواهد شد.

وی اظهار داشت: ما به صورت جدی پیگیر بحث خوابگاه‌های متاهلی دانشجویان هم هستیم و اگر با این اقدامات بحث ازدواج را تسهیل کنیم حتماً اتفاقات خوبی در این حوزه رخ خواهد داد.

حجت الاسلام تقوی گفت: آمار‌ها نشان می‌دهد که بهترین و پایدارترین ازدواج‌ها، ازدواج‌های دانشجویی است و این ثابت شده است که کمترین آمار طلاق در بین ازدواج‌های دانشجویی اتفاق می‌افتد، چون این ازدواج‌ها با بینش، آشنایی و اطلاعات خوبی اتفاق می‌افتد و مشاوره‌های خوبی انجام می‌شود.

وی اظهار داشت: با همه این‌ها جای کار بسیار است و باید انشالله به صورت جدی این کار را دنبال کنیم که این کار جز سیاست‌های ما نیز قرار دارد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: