به گزارش گروه آموزش خبرگزاری برنا، متقاضیان مجموعه رشته‌های تحصیلی دارای شرایط خاص گروه آزمایشی هنر شامل: نقاشی، ارتباط تصویری، آموزش هنر، هنر‌های تجسمی، طراحی پارچه، طراحی لباس، طراحی صنعتی، کتابت و نگارگری، ادبیات نمایشی، بازیگری، طراحی صحنه، نمایش عروسکی، آهنگسازی، موسیقی ایرانی، موسیقی جهانی، مجسمه سازی و عکاسی باید در آزمون عملی شرکت کنند.

آزمون عملی منحصراً از متقاضیان گروه آزمایشی هنر که در جلسه آزمون صبح روز چهارشنبه ۹ تیرماه حاضر بودند و از تاریخ ۶ تا ۱۲ تیرماه ۱۴۰۰ علاقه‌مندی خود را با پرداخت هزینه برگزاری آزمون عملی و طراحی رشته‌های تحصیلی مربوط در سایت سازمان سنجش اعلام کرده‌اند، به عمل خواهد آمد.

افرادی که متقاضی آزمون عملی و طراحی رشته‌های تحصیلی فوق (در بخش پذیرش با آزمون) شده‌اند، درصورت تمایل لازم است پس از اعلام نتایج اولیه با توجه به دوره‌هایی که براساس کارنامه در آن مجاز به انتخاب رشته می‌شوند، با مراجعه به سایت سازمان سنجش در زمان مقرر (دهه دوم مرداد ماه) نسبت به انتخاب کد رشته محل‌های تحصیلی مربوط در فرم انتخاب رشته در هر اولویتی که علاقه دارند اقدام کنند.

متقاضیانی که نسبت به واریز هزینه آزمون عملی خود اقدام کرده‌اند، باید در زمان اعلام شده در این اطلاعیه کارت آزمون عملی و یا طراحی خود را از طریق سایت سازمان سنجش پرینت کرده و طبق آدرس و یا توضیحات مندرج در کارت ورود به جلسه آزمون عملی، در زمان مقرر به محل برگزاری آزمون عملی مراجعه کنند.

آن دسته از افرادی که با توجه به پرداخت هزینه برگزاری آزمون عملی، متقاضی دو مجموعه از رشته‌های تحصیلی مربوط شده‌اند، باید به منظور شرکت در هر یک از مجموعه‌های ذیربط، نسبت به پرینت کارت برای هر دو مجموعه اقدام کنند.

افرادی که متقاضی این رشته‌ها بوده و نسبت به پرداخت هزینه آزمون عملی در موعد مقرر اقدام کرده و به هر دلیل موفق به دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی و یا طراحی از سایت سازمان سنجش نمی‌شوند و همچنین متقاضیانی که در زمان مقرر (۶ تا ۱۲ تیرماه) موفق به اعلام علاقه‌مندی نشده‌اند، در صورت دارا بودن شرایط آزمون عملی، باید با همراه داشتن رسید پرداخت هزینه، دو قطعه عکس و کارت شناسایی معتبر، در روز‌های دریافت کارت شرکت در آزمون به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص بر اساس برنامه زمانی مراجعه کنند.

الف- رشته‌های تحصیلی ادبیات نمایشی، بازیگری، طراحی صحنه، نمایش عروسکی، آهنگسازی، موسیقی ایرانی، موسیقی جهانی، مجسمه سازی و عکاسی:

کارت برای متقاضیان رشته‌های ادبیات نمایشی، بازیگری، طراحی صحنه، نمایش عروسکی، آهنگسازی، موسیقی ایرانی، موسیقی جهانی، مجسمه سازی و عکاسی از امروز شنبه ۲۶ تیرماه ۱۴۰۰ در سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org قابل دریافت است.

محل و زمان رفع نقص و برگزاری آزمون عملی و تخصصی رشته‌های مذکور نیز از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور قابل دریافت است. آزمون عملی این رشته‌ها منحصراً در شهر تهران برگزار خواهد شد.

 

نکات مهم برای متقاضیان رشته ادبیات نمایشی، بازیگری، طراحی صحنه و نمایش عروسکی: لازم است رزومه کامل مکتوب و نمونه فعالیت‌های هنری، کارت آزمون و کارت ملی یا شناسنامه را در جلسه آزمون همراه داشته باشند.
 

به منظور رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، از آوردن همراه خودداری کنند. در محل آزمون امکان تهیه مواد خوراکی مهیا نیست و با توجه به تاریخ تعیین شده جهت تعیین نوبت آزمون (از ساعت ۷:۳۰) روز برگزاری آزمون در محل حوزه حضور داشته باشند.

نکات مهم برای متقاضیان رشته مجسمه سازی: ضروری است تخته شاسی در قطع A ۳، کاغذ سفید پارس در قطع A ۳ (۵برگ)، مداد B ۴، پاک کن و تراش، کارت آزمون و کارت ملی یا شناسنامه را در جلسه آزمون همراه داشته باشند. به منظور رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، از آوردن همراه خودداری کنند. در محل آزمون امکان تهیه مواد خوراکی مهیا نیست.

نکات مهم برای متقاضیان رشته عکاسی: ضروری است، گوشی هوشمند (با قابلیت عکاسی و انتقال تصویر در نرم افزار‌های کاربردی) و دارای شارژ کامل و اینترنت همراه، کاغذ A ۴ (پنج برگ) چند نمونه پرینت از عکس‌های شاخص خود، خودکار مشکی، کارت آزمون و کارت ملی یا شناسنامه را در جلسه آزمون همراه داشته باشند.

به منظور رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، از آوردن همراه خودداری کنند. در محل آزمون امکان تهیه مواد خوراکی مهیا نیست.

نکات مهم برای متقاضیان رشته موسیقی ایرانی: مفاد آزمون در ۲ بخش است:

بخش اول: سرایش (خواندن ملودی در گام‎ های ماژور، خواندن ملودی مینور یا مد ایرانی، وزن خوانی ترکیبی و ساده). شنوایی(یک صدایی ملودی تنال، دوصدایی (تشخیص فواصل ملودیک و هارمونیک))

بخش دوم: اجرای یکی از سازهای موسیقی سنتی ایرانی (تار، سه تار، سنتور، نی، کمانچه، قانون، عود، قیچک). اجرای یک ردیف (از ردیفهای معتبر موسیقی ایرانی). دو آواز به انتخاب متقاضی و اجرای سه گوشه به پرسش داوران. قطعه نوازی (اجرای دو قطعه تخصصی ساز به انتخاب متقاضی و اجرای یک قطعه به پرسش داوران)

با توجه به تاریخ تعیین شده متقاضیان جهت تعیین نوبت آزمون (از ساعت ۷:۳۰) روز برگزاری آزمون در محل حوزه حضور داشته باشند.

نکات مهم برای متقاضیان رشته موسیقی جهانی: مفاد آزمون در ۲ بخش است:

بخش اول: سرایش (خواندن ملودی در گام‎‌های ماژور و مینور، وزن خوانی ترکیبی و ساده). شنوایی (یک صدایی ملودی تنال، دوصدایی (تشخیص فواصل ملودیک و هارمونیک)).

بخش دوم: اجرای یکی از ساز‌های موجود در ارکستر سمفونیک (به استثنای ساز‌های ضربی). اجرای سه قطعه کامل از دوره‌های باروک، کلاسیک و رومانتیک. همراهی پیانو برای متقاضیان غیر از پیانو و گیتار الزامی است. دشیفراژ (برای ساز‌های پیانو و گیتار اجرای یک قطعه ناشناخته الزامی است). نوازندگان پیانو و گیتار ملزم به اجرای رپرتوار (دوره‌های باروک، کلاسیک و رومانتیک)، از حفظ (بدون استفاده از نت) هستند.

با توجه به تاریخ تعیین شده متقاضیان جهت تعیین نوبت آزمون (از ساعت ۷:۳۰) روز برگزاری آزمون در محل حوزه حضور داشته باشند.

نکات مهم برای متقاضیان رشته آهنگسازی: مفاد آزمون در ۳ بخش است:

بخش اول: هارمونی به صورت کتبی شامل یک سوال باس شماره گذاری شده تا پایان آکورد‌های هفتم (اعم از دومینانت، فرعی و ثانوی). ۱۵ سوال سازشناسی ایرانی و جهانی به صورت چهارگزین‌های کتبی (۵ سوال سازشناسی ایرانی و ۱۰ سوال سازشناسی جهانی).

بخش دوم: سرایش (خواندن ملودی در گام‌های ماژور و مینور، وزن خوانی ترکیبی و ساده). شنوایی (یک صدایی ملودی تنال، دوصدایی (تشخیص فواصل ملودیک و هارمونیک)

بخش سوم: پیانو: اجرای دو قطعه به انتخاب داوطلب الزامی است. یک سونات یا سوناتین (موومان اول یا کامل) از دوره‌های باروک، کلاسیک و رمانتیک. قطعه‌ای به فرم «باینری» برای پیانو که از قبل توسط داوطلب ساخته شده و پاریتور آن آماده ارائه به داوران است.

با توجه به تاریخ تعیین شده متقاضیان جهت تعیین نوبت آزمون (از ساعت ۷:۳۰) روز برگزاری آزمون در محل حوزه حضور داشته باشند.

 

ب- رشته‌های تحصیلی نقاشی، ارتباط تصویری، آموزش هنر، هنر‌های تجسمی، طراحی پارچه، طراحی لباس، طراحی صنعتی و کتابت و نگارگری:
 

آزمون طراحی این رشته‌ها در ۳۱ مرکز استان برگزار خواهد شد که اسامی محل برگزاری در اطلاعیه ۱۷ مردادماه ۱۴۰۰ از طریق سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد.

کارت شرکت در آزمون متقاضیان این رشته‌ها از روز چهارشنبه ۲۰ مرداد تا پنجشنبه ۲۱ مرداد ۱۴۰۰ از طریق سایت سازمان سنجش قابل پرینت است.

متقاضیان لازم است در آزمون عملی رشته‌های نقاشی، ارتباط تصویری و آموزش هنر، هنر‌های تجسمی، طراحی پارچه و طراحی لباس که صبح روز جمعه ۲۲ مرداد و و متقاضیان رشته طراحی صنعتی و کتابت و نگارگری که بعد از ظهر روز جمعه ۲۲ مرداد برگزار می‌شود، شرکت کنند.

متقاضیان در صورت مشاهده مغایرت و یا اشکال در کارت شرکت در آزمون، می‌توانند در روز‌های چهارشنبه و پنج شنبه ۲۰ و ۲۱ مرداد از ساعت ۸:۰۰ صبح تا ۱۲:۰۰ ظهر و از ساعت ۱۴:۰۰ تا ۱۸:۰۰ بعدازظهر به نماینده رفع نقص این سازمان مستقر باجه‌های رفع نقص کارت شرکت در آزمون مراجعه کنند.

نام شهرستان محل برگزاری آزمون و آدرس باجه‌های رفع نقص در اطلاعیه ۱۷ مرداد اعلام خواهد شد.

وسایل مورد نیاز آزمون عملی رشته نقاشی، ارتباط تصویری، آموزش هنر، هنر‌های تجسمی، طراحی پارچه، طراحی لباس و طراحی صنعتی: تخته شاسی به ابعاد A ۳ مداد‌های (رنگی-سیاه -طراحی و اتود) پررنگ و نرم-پاک کن و تراش-خط کش، گونیای کوچک، پرگار و گیره‌های کاغذی.《 طرح‌های مقدماتی و اتود‌های اولیه ارزیابی می‌شود》.

وسایل مورد نیاز رشته کتابت و نگارگری: متقاضیان لازم است خودکار، مداد و پاک کن نرم، تخته شاسی به ابعاد A ۳، مداد‌های طراحی B ۲، B ۴ و B ۶ را در جلسه آزمون همراه داشته باشند و از الصاق کردن هرگونه کاغذ، کاغذ پوستی و ... به کار عملی خودداری کنند. 《با توجه به اینکه به طرح‌های مقدماتی و اتود‌های اولیه آن‌ها توجه می‌شود، لازم است متقاضیان آن‌ها را پاک نکنند.》

نکات کلی برای همه متقاضیان رشته‌های هنری

همه متقاضیان باید در زمان مقرر در آزمون تشریحی و یا عملی رشته و یا رشته‌های تحصیلی مورد علاقه خود شرکت کنند. آزمون‌های عملی و طراحی و درس تخصصی هر رشته قابل تمدید، تکرار و یا برگزاری آن بصورت انفرادی برای هیچ متقاضی و تحت هیچ شرایطی میسر نیست.

هیچ یک از متقاضیان اجازه آوردن وسایل اضافی اعم از کتاب، جزوه، تلفن همراه (بجز در رشته عکاسی)، پیجر، نتبوک و هرگونه وسیله الکترونیکی مجهز به دوربین فیلمبرداری و یا عکسبرداری و ... (به جز موارد خواسته شده در این اطلاعیه) را ندارند.

استفاده از هرگونه کتاب طراحی، کاغذ (به جز آن‌هایی که در جلسه آزمون به متقاضیان داده خواهد شد) تصاویر متفرقه در جلسه آزمون، و همچنین در حین انجام پروژه، قدم زدن، سرکشی بر روی کار دیگران، هر نوع پرسش و پاسخ و کمک به دیگران مجاز نبوده و در صورت انجام آن به عنوان تقلب محسوب خواهد شد.

استفاده از وسایلی نظیر ماژیک، لاک‌های الکلی و تینری، روان نویس، راپید، رنگ‌های پودری و مایع، خودنویس، گراف، آبرنگ، رنگ گواش، مرکب و سایر وسایل مشابه خودداری شود.

هرگونه کولاژ کردن، چسباندن و نصب کردن مصالح متفرقه بر روی پروژه عملی یا تشریحی ممنوع است.

به منظور رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، داوطلبان از آوردن همراه خودداری کنند.

در محل آزمون امکان تهیه مواد خوراکی مهیا نیست و همراه داشتن ماسک سه لایه (بدون فیلتر) برای همه متقاضیان الزامی است.

متقاضیانی که در زمان مقرر (۶ تا ۱۲ تیرماه ۱۴۰۰) موفق به اعلام علاقه مندی نشده‌اند، در صورت دارا بودن شرایط آزمون عملی، باید با همراه داشتن رسید پرداخت هزینه، دو قطعه عکس و کارت شناسایی معتبر، در زمان تعیین شده به نماینده سازمان سنجش مستقر در محل برگزاری آزمون مراجعه کنند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: