به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ محمد محسن بیگی در آیین تجلیل از خیران مدرسه ساز شهرستان رفسنجان در محل تالار فرهنگیان افزود: کمک خیران مدرسه یار و مدرسه ساز در حوزه های مختلف آموزش و پرورش استان از جمله ساخت سالن نمازخانه، احداث مدرسه، سالن ورزشی، کتابخانه و ... هزینه شده است.

وی اظهار کرد: مجامع خیرین مدرسه ساز در تمامی شهرستان های استان تشکیل شده و فعالیت های خوبی در این مجامع از سوی خیرین در راستای کیفیت بخشی به فضا های آموزشی و پرورشی انجام می شود.

محسن بیگی بیان کرد: کار خیر کردن در حوزه آموزش و پرورش مورد تاکید  مقام معظم رهبری و در زندگی فردی و اجتماعی خیران تاثیرگذار است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان  با بیان اینکه هیچ فقری بالاتر از جهالت و نا آگاهی نیست، تصریح کرد: افزایش سطح آگاهی و دانش افراد جامعه و نزدیک شدن انسانها به کمال و سعادت اثری ماندگار برای خیران بر جای می گذارد که تا پایان تاریخ جاودانه خواهد بود.

محمد محسن بیگی اظهار کرد: نهادینه کردن فرهنگ مدرسه سازی توسط خیرین در جامعه ،ضروری است زیرا در آموزش و پرورش جای کار بسیار است که خیرین می توانند ورود کنند.

برپایه این گزارش؛ با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان  پنجمین جشنواره خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار شهرستان رفسنجان برگزار شد و در این جشنواره از خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار رفسنجانی با اهداء لوح تقدیر و تندیس تجلیل شد.