به گزارش گروه اموزش خبرگزاری برنا، علی زرافشان در مراسم افتتاح محل برگزاری چهاردهمین دوره مسابقات علمی، کاربردی هنرستان های کار و دانش در مشهد اظهارکرد: برگزاری سالانه مسابقات مهارت از سوی سازمان آموزش فنی و حرفه ای نیز همین هدف را دنبال می کند و وزارت آموزش و پرورش تلاش دارد دانش آموزان را برای افزایش هرچه بیشتر مهارت ها آماده سازد.

 

معاون آموزش متوسطه وزیرآموزش و پرورش تصریح کرد: برگزاری مسابقات مهارتی دانش آموزان با استانداردهای جهانی و رویکرد مهارت افزایی آنان برای ایفای نقش هرچه موفق تر در این زمینه، برنامه ریزی و اجرا می شود.

 

وی خاطرنشان کرد: دانش آموزان با شرکت در این مسابقات مهارت و توان خود را در عرصه های مورد مسابقه، به سنجش می گذارند و این آمادگی کاملی را به آنان می دهد تا در مسابقات جهانی مهارت، که دوسالانه برگزار می شود، موفق تر باشند.

 

زرافشان بیان کرد: علاوه برهمه جنبه ها و اهداف آموزشی، شناسایی استعدادهای مهارتی و نیز ارتقای استانداردهای مهارت حرفه ای دانش آموزان و در نهایت افزایش کیفیت زندگی مردم با افزایش آمادگی و توان مهارتی دانش آموزان محقق می شود.

 

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با بیان این که مسابقات مهارتی دانش آموزان با استانداردهای جهانی و رویکرد مهارت افزایی آنان اجرا می شود، افزود: شناسایی و شناساندن استعدادها و توانایی مهارتی دانش آموزان شاخه فنی و حرفه ای و کار و دانش از دیگر اهدافی است که سال های گذشته بخوبی محقق شده است.

 

زرافشان افزود: این مهم موجب می شود مسئولان مختلف با ارزیابی توانمندی دانش آموزان این حوزه، حمایت های لازم و ارائه امکانات مورد نیاز به آنان را در دستور کار قرار دهند که خوشبختانه تا کنون در حوزه وزارت جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و نیروی دریایی شاهد حمایت ها و توجهات خوبی در این زمینه بوده ایم