به گزارش گروه آموزش خبرگزاری برنا ، کاظم زاده نماینده مردم شهرستان های دهلران ،آبدانان ،دره شهر و بدره در مجلس شورای اسلامی با حضور در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای در ملاقات با مدیر و معاونین و روسای واحدهای ستادی اداره کل ضمن آشنایی با خدمات و عملکرد اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان ایلام خواستار توجه ویژه به مهارت آموزی فارغ التحصیلان دانشگاهی در سطح استان شد.

 

وی اظهار داشت: امروز با خیل عظیم فارغ التحصیلان فاقد مهارت حرفه ای روبرو هستیم که به دلیل عدم مهارت لازم برای ورود به بازار کار در بخش خصوصی و تعاونی منتظر استخدام در مشاغل دولتی هستند. کاظم زاده در ادامه به عدم قرارگیری مهارت های عملی در واحدهای دانشگاهی اشاره کرد و خواهان بروز رسانی اطلاعات این فارغ التحصیلان جهت افزایش اعتماد لازم جهت تصدی مشاغل در بخش خصوصی و تعاونی ها شد.

 

در این دیدار نصری مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان ایلام با اشاره به عملکرد و خدمات اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اعلام داشت: در سالجاری 14 مرکز ثابت آموزش فنی و حرفه ای و 220آموزشگاه آزاد در سطح استان برنامه ریزی ارائه 4میلیون نفر ساعت آموزش به متقاضیان را در 107 کارگاه دولتی و 220 آموزشگاه در 226 حرفه آموزش بر عهده دارند.

 

وی با تبیین وضعیت مراکز آموزش حوزه انتخابیه دهلران،آبدانان،دره شهر و بدره اظهار داشت: درکلیه شهرستان های استان به استثناء شهرستان بدره مرکز آموزش ثابت فنی و حرفه ای فعال بوده و آموزش رایگان به متقاضیان ارائه می نمایند.

 

 نصری اعلام آمادگی کرد در صورت درخواست بخشداران ،بخش های میمه زرین آباد،موسیان ،دشت عباس و ماژین و تامین فضای آموزش دوره های آموزش مورد نیاز به صورت سیار ارائه خواهد شد.