به گزارش گروه آموزش خبرگزاری برنا ، براساس این تفاهم نامه که توسط دکتر احسان قبول رئیس مرکز فردوسی دانشگاه فردوسی مشهد و دکتر حمد ولی رئیس دانشگاه کویه اقلیم کردستان عراق به امضا رسید ، کلیه آزمون های زبان فارسی دانشگاه کویه توسط مرکز فردوسی انجام می شود و گواهی و کارنامه آزمون از سوی این مرکز صادر می شود.

همچنین مرکز فردوسی دانشگاه فردوسی مشهد برنامه آموزشی نوینی را برای دانشجویان زبان و ادبیات کردی که 8 واحد زبان فارسی می خوانند، طراحی می کند و از نیم سال آینده این برنامه اجرا خواهد شد. در همین راستا هر ساله 55 دانشجوی زبان و ادبیات کردی در فصل تابستان به مدت یک ماه در مرکز فردوسی دوره های تکمیلی زبان فارسی را پشت سر خواهند گذاشت.

از دیگر مفاد این قرار داد همکاری در برگزاری دوره دانش افزایی استادان زبان و ادبیات فارسی اقلیم کردستان در دانشگاه فردوسی مشهد و برگزاری همایش ادبیات تطبیقی فارسی وکردی می باشد.

گفتنی است  سفر رئیس دانشگاه کویه اقلیم کردستان عراق به دانشگاه فردوسی مشهد پس از بازدید دکتر هاشمی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه و دکتر قبول رئیس مرکز فردوسی در شهریور ماه سال جاری صورت پذیرفته است.