به گزارش گروه آموزش خبرگزاری برنا، دکتر وحید احمدی با اشاره به اهمیت ورود هنرمندان به مقوله ترویج علم و فناوری گفت:  سال گذشته دبیرخانه شورای عالی عتف همزمان با مراسم هفته پژوهش و فناوری، مسابقه ای تحت عنوان پژوهش، فناوری و نوآوری از نگاه عکاسان و کارتونیستها برگزار کرد و  امسال نیز دومین دوره مسابقه «پژوهش، فناوری و نوآوری از نگاه عکاسان و کارتونیست‌ها» برگزار می شود که فراخوان آن اعلام شده است.

 

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم اظهار داشت:  با ورود هنر به عرصه ترویج علم، قطعا اولویت پژوهش و فناوری در اقشار مختلف جامعه و برنامه ریزی ها بیشتر خواهد شد.

دکتر احمدی افزود:  هنرمندان  باید با شیوه ها و روش های  همراه با نوآوری و خلاقیت ، به حوزه علم و فناوری ورود پیدا کنند و به  فرهنگ‌سازی در این حوزه  کمک کنند  .

در ادامه این مراسم ، فیلم‌های برگزیده سی و سومین جشنواره فیلم کوتاه تهران به انتخاب دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری معرفی شدند که بر این اساس بهتر از زندگی اثر ماهان خمامی‌پور، ناخدا سلیمان اثر سعادتعلی سعیدپور، قلمرو سلطان اثر روح الله مولوی،  راه بی عبور اثر محمدرضا حافظی،‌ ایرانستاگرام اثر شکوفا کریمی، ‌نور سو اثر سید مسلم طباطبایی،‌ سایه ای که نور شد اثر نازنین سبحان سربندی، شهر من، هزار و جهارصد و... اثر رامین بهادری، بازی روی ماه اثر سامان آریان‌پور، اوسیا اثر علیرضا دهقان و‌ بازگشت اثر احسان ملازاده، تقدیرنامه فیلم‌های منتخب دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری را در حوزه علم و فناوری دریافت کردند.

در پایان این مراسم،  مصطفی کاظمی معاون اجرایی دبیرخانه شورای عالی عتف ضمن ارائه توضیحاتی درمورد چگونگی انتخاب آثار گفت: امسال با توجه به محدودیت زمانی که داشتیم تعدادی از فیلم های برگزیده سی و سومین جشنواره فیلم کوتاه را مورد بازنگری قرار دادیم که از میان آنها 11 فیلم مرتبط با حوزه پژوهش و فناوری، شایسته تقدیر شناخته شدند که به 3 فیلم کوتاه برتر از میان آنها به انتخاب هیات داوران، در هفته پژوهش و فناوری جوایزی اهدا خواهیم کرد.