به گزارش گروه آموزش خبرگزاری برنا، دکتر حسین عسکریان‌ابیانه در مراسم افتتاح سالن ورزشی شقایق دانشگاه دامغان در استان سمنان، گفت: بودجه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری امسال ۸۵ هزار میلیارد ریال است که برای بیش از ۲۰۰ مرکز دانشگاهی و آموزش عالی که دارای بیش از چهار میلیون دانشجو هستند، اختصاص یافته است.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: با توجه به حجم بالای فعالیت های علمی، پژوهشی، فناوری و نوآوری این وزارتخانه، این نیاز احساس می‌شود که بودجه این وزارتخانه در سال ۱۳۹۷ به بیش از ۱۷۰ هزار میلیارد ریال افزایش پیدا کند.

وی در ادامه گفت: افزایش بودجه این وزارتخانه نیاز به هم‌فکری نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و اراده دولت دارد و توجه ویژه دولت تدبیر و امید را می‌طلبد.

دکترعسکریان ابیانه به ۱۲۲ طرح عمرانی بزرگ و کوچک در حال ساخت در دانشگاه هاو مراکزآموزش عالی اشاره کرد و متراژاین طرح ها را بالغ بر ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار مترمربع اعلام کرد.

گفتنی است معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری همزمان با هفته بزرگداشت دولت و به منظور بهره‌برداری از سالن ورزشی شقایق دانشگاه دامغان و بازدید از طرح‌های نیمه‌تمام این دانشگاه به دامغان سفر کرده بود.