به گزارش گروه آموزش خبرگزاری برنا، حامد علامتی در نشست خبری با اصحاب رسانه پیرامون موضوع حضور دانش آموزان هیئت انصارالمهدی درمراسم اربعین حسینی اظهارکرد: طی 5 ساله اخیر تعدادی از دانش آموزان در ایام سوگواری اربعین در قالب «کاروانی در مسیر بهشت» درزمان برگزاری آئین با شکوه اربعین به کربلای معلی مشرف شده اند .

وی افزود: در رویکرد جدید اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان راه اندازی کاروان‌های دانش آموزی در مسیر بهشت به شکل متمرکز انجام نمی شود بلکه اعزام دانش آموزان به استان ها تفویض و تنها در شهرکربلا، دانش آموزان به صورت متمرکز پذیرایی می شوند.

علامتی سقف تعداد دانش آموزان اعزامی به مراسم اربعین را هزار نفر اعلام و خاطر نشان کرد: در تفویض اختیاری که صورت گرفته است استان‌ها باید حداقل 30 نفر دانش آموز ثبت نام کنند تا مجوز اعزام برای آنها صادر شود .

وی نحوه اعزام دانش آموزان را اردویی دانست و تصریح کرد: داشتن رضایت نامه گذرنامه و روادید (ویزا) از شروط اعزام دانش آموزان است که البته تنها پسران می‌توانند به این اردوها اعزام شوند و درصورت صلاحدید یک نفر از بستگان درجه 1( پدر یا برادر) می توانند او را همراهی کنند .

دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان از ایجاد اولین موکب دانش آموزی درکربلا خبرداد و بیان کرد: در این موکب کلیه خدمات ازجمله صبحانه، نهار و شام و سایر خدمات برای دانش آموزان به صورت رایگان ارائه می شود .

وی ادامه داد: البته یک موکب نیز در نجف اشرف ایجاد کرده‌ایم که دانش آموزان قبل از شرکت در راهپیمایی مسیرنجف تا کربلا درآنجا پذیرایی می شوند .

علامتی اظهارکرد: مدیریت موکب‌ها برعهده استان‌ها و هزینه‌های آن نیز از محل مشارکت‌های مردمی و نذورات تامین می شود و هیچ هزینه‌ای برای دولت در برندارد  .

وی از ایجاد یک موکب در کربلا ویژه دانش آموزان اتباع خارجی خبرداد وگفت: 500 نفر از دانش آموزان کشورهای روسیه، لبنان، ترکیه، سوریه، گرجستان وآذربایجان در مراسم اربعین شرکت می‌کنند که اغلب از طریق ایران وارد عراق می شوند و در این موکب از آنها به صورت رایگان پذیرایی می شود .

دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت: امسال پنجمین دوره کاروان در مسیر بهشت و اولین موکب دانش آموزی انصارالمهدی از روز شنبه فعالیت خود را جهت حضور در مراسم معنوی اربعین آغاز کردند .

وی افزود: از روز سه شنبه موکب دانش آموزی درکربلا رسما پذیرای دانش آموزان خواهد بود و تاکنون کاروان های انصار المهدی از استان‌های اردبیل، چهار محال و بختیاری، خراسان رضوی، البرز و زنجان اعزام دانش آموزان را آغاز کرده‌اند .