به گزارش گروه آموزش خبرگزاری برنا، نظری، اعلام کرد: وزارت آموزش و پرورش هیچ گونه محدودیت و ممنوعیتی برای پذیرش دانش آموزان مبتلا به بیماری پروانه‌ای ندارد.

نظری، با اشاره به اظهارات مسئول خانه بیماران پروانه‌ای (EB) درباره تحصیل کودکان مبتلا به بیماری پروانه‌ای اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش هیچ گونه محدودیت و ممنوعیتی برای پذیرش دانش آموزان مبتلا به بیماری پروانه‌ای ندارد.

وی افزود: به خانواده‌های این بیماران اعلام می‌کنیم نگرانی نسبت به ادامه تحصیل فرزندشان نداشته باشند. همچنین از آنجا که این بیماری چندان شناخته شده و شایع نیست ممکن است سایر دانش آموزان و خانواده‌ها ذهنیت اشتباهی درباره آن داشته باشند؛ ضمن آرزوی بهبودی برای این عزیزان، به همه خانواده‌ها اعلام می کنیم که این بیماری مسری نیست و جای نگرانی برای سایر هم کلاسی ها وجود ندارد.

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش قویاً خود را نسبت به حق تحصیل و برای پیگیری حقوق این بیماران، متعهد می‌داند اظهار کرد: اولیاء می‌توانند در منطقه ی محل سکونت خود به مدارس مراجعه کنند و مانعی برای ثبت نام وجود ندارد. چنانچه هرگونه محدودیتی بوجود بیاید می‌توانند به ادارات مراجعه کرده و موضوع را مطرح کنند تا ما پیگیری کنیم. از مدیران آموزش و پرورش سطح کشور نیز می خواهیم نسبت به تحصیل این دانش آموزان مسئولانه ورود کنند.

نظری ادامه داد: آموزش و پرورش به رغم محدودیت‌هایی که دارد با تمام توان در کنار این دانش‌آموزان خواهد بود.