به گزارش گروه آموزش خبرگزاری برنا، حامد علامتی اظهار کرد : یک هزار دانش آموز از 31 استان کشور درآئین باشکوه راهپیمایی اربعین حسینی همگام با سیل جمعیت چند میلیونی عاشقان ثارالله درحال پیمودن مسیر نجف تا کربلا هستند.

وی تصریح کرد: با تغییر رویکرد اتحادیه از فعالیت های متمرکز به تفویض اختیار ، استاهایی که حداقل 30 دانش آموز متقاضی اعزام به مراسم اربعین داشتند اقدام به ثبت نام و اعزام نمودند که خوشبختانه همه استان ها مشارکت داشتند .

علامتی گفت : کلیه هزینه های اعزام وپذیرایی به جز بلیط رفت و برگشت تا مرز عراق و بازگشت از مرز به استان ها از محل مشارکت ها و نذورات مردمی تامین شده است .

وی از راه اندازی موکب انصار المهدی برای اولین بار و با هدف پذیرایی از دانش آموزان در کربلای معلی خبر داد و افزود : این موکب توسط استان های اردبیل و چهار محال و بختیاری مدیریت می شود و صبحانه ، ناهار ، شام و کلیه خدمات ویژه زائران دانش آموز به صورت رایگان ارائه می شود .

دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان از ایجاد موکب هیت دانش آموزی انصار المهدی ویژه دانش آموزان خارجی شرکت کننده در مراسم اربعین از کشورهای روسیه – ترکیه ، سوریه – لبنان – گرجستان و آذربایجان خبردادو خاطر نشان کرد : مدیریت این موکب برعهده استان البرز است و موکبی هم در نجف اشرف پذیرای دانش آموزان است که توسط استان زنجان اداره می شود .

وی ادامه داد: البته در مسیر راهپیمایی نیز استان خراسان رضوی کار ارائه خدمات به دانش آموزان زائر را برعهده دارد .

علامتی اظهار کرد : اغلب دانش آموزان شرکت کننده در اربعین حسینی زیارت اولی هستند که اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان ، آموزش های لازم را برای آنها ارائه می دهد .

وی ادامه داد : سعی کردیم موکب دانش آموزان در نزدیکترین محل نسبت به حرمین شریفین یعنی در خیابان قبله الحسین بر پا شود تا رفت و آمد دانش آموزان به حرم های مطهر به سهولت انجام شود .

دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی حضور نماینده ولی فقیه درجمع دانش آموزان،استفاده از سخنرانی های مذهبی، مداحی توسط دانش آموزان و زیارت دوره ای اماکن مقدس کربلا را از جمله برنامه ها برشمرد وافزود: اعزام دانش آموزان به کشور عراق پس از اخذ مجوزهای قانونی ، رضایت نامه والدین و رعایت کلیه ضوابط اردویی انجام شده است