به گزارش گروه آموزش خبرگزاری برنا، اسفندیار چهاربند در مورد پیگیری‌های صورت گرفته برای رسیدگی به اعتراضات شرکت‌کنندگان آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش گفت: داوطلبانی که از طریق کنکور سراسر کد شغل محل‌های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی را انتخاب کرده بودند، فرآیند پذیرششان دو بخش کلی دارد؛ بخش اول امتیازی است که از آزمون سازمان سنجش و در آزمون سراسر به عمل می‌آید و داوطلبان در آنجا به‌اصطلاح شغل دبیری را انتخاب می‌کنند، در این میان دو برابر ظرفیت پذیرش از کسانی که حدنصاب را احراز کرده‌اند به مرحله بعدی معرفی می‌شوند که درواقع بخش دوم است.

وی ادامه داد: مرحله بعدی شامل سه فرآیند کلی ازجمله معاینه، مصاحبه و گزینش است. در مرحله معاینه کسانی که استانداردهای لازم معاینات را برای پذیرش داشته باشند به مرحله بعدی یعنی مصاحبه راه پیدا می‌کنند که حداقل امتیاز در این مرحله کسب نمره ۷۴از ۱۰۰است.

چهاربند بابیان اینکه در این مرحله سه نفر از متخصصان و کارشناسان دانشگاه فرهنگیان حضور دارند، گفت: یک نفر از این افراد به‌عنوان مسئول گروه مصاحبه‌کنندگان و دو نفر دیگر هم برحسب تخصصی که دارند، پرسشنامه‌های استانداردی را اساس مصاحبه قرار می‌دهند. همچنین به گروه مصاحبه‌شونده یک دستورالعمل ارائه‌شده که طبق آن باید فرآیند مصاحبه را رعایت کنند و همه ملاحظات را در نظر بگیرند.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی تأکید کرد: بنابراین داوطلبان در مرحله مصاحبه از هرکدام از مصاحبه‌کنندگان امتیازی جداگانه می‌گیرند و مجموع نمره این سه نفر تعیین‌کننده کف امتیاز ۷۴امتیاز از ۱۰۰امتیاز است؛ یعنی امکان دارد که یک داوطلب نمره ۸۰یا یک داوطلب دیگر نمره ۶۰بگیرد که این برحسب امتیازات پرسشنامه‌ و مجموع نمره‌ای است که از گروه مصاحبه‌شونده کسب کرده‌اند.

وی افزود: آن‌هایی که بالای ۷۴یا ۷۴نمره را کسب کرده‌اند به سازمان سنجش معرفی و طبق ضوابط موجود گزینش می‌شوند، اما آن‌هایی که کمتر از ۷۴نمره را کسب کرده‌اند به سازمان سنجش معرفی نخواهند شد.

چهاربند با اشاره به اینکه حدود ۱۲درصد از کل داوطلبان که ۳۲هزار نفر هستند، در مراحل مختلف این آزمون قبول نشده‌اند، گفت: ۱۲درصد یا به‌عبارت‌دیگر نزدیک به چهار هزار نفر در آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش موفق به قبولی نشدند.

وی در خصوص اینکه مرحله معاینه و مصاحبه اعتراض ندارد، گفت: میان سه مرحله‌ای که عنوان شد، تنها مرحله گزینش اعتراض دارد که بر اساس اعتراضات مجدد نتایج آزمون بررسی می‌شود، البته در برخی موارد اگر داوطلبی خیلی اصرار دارد و تصور می‌کند به هر دلیلی در حق او اجحاف شده و مستحق نمره بالاتری است، در مرحله مصاحبه از گروه مصاحبه‌شونده درخواست کردیم که مجدد وضعیتش را بررسی کنند.

وی خاطرنشان کرد: علی‌رغم اینکه در دستورالعمل آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش اعتراض در مرحله معاینه و مصاحبه قابل‌قبول نیست، اما برای اینکه این افراد اطمینان حاصل کنند در جمع نمرات و معدل‌گیری اشتباهی صورت نگرفته، ما این کار را انجام دادیم.

وی تأکید کرد: فرآیند مصاحبه مجدد انجام نخواهد شد و اگر در اوراق سؤالات، شمارش امتیازات یا فرآیند معدل‌گیری اشتباهی صورت گرفته باشد، این اشتباه قابل اصلاح است و این‌ها به فرآیند مصاحبه برنمی‌گردد.

وی توضیح داد: باوجود چهار هزار ردیف باقیمانده‌ که در حال حاضر موجود است، ما حتی خواستیم از این فرصت استفاده کنیم تا اگر اشتباهی صورت گرفته با بررسی مجدد امتیاز داوطلبان بتوانیم آن‌ها را جذب کنیم، اما اشتباهی مشاهده نشد.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی در پایان اظهار داشت: درهرصورت رسیدگی‌های لازم برای این مسئله و اعتراضات انجام‌شده است تا حق کسی ضایع نشود، زیرا آموزش‌وپرورش هم علاقه‌مند است، پذیرش حداکثری داشته باشد.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی بابیان اینکه تصمیم داریم از چهار هزار ردیف باقیمانده نیز استفاده کنیم، گفت: در حال حاضر برای اینکه آن چهار هزار ردیف باقیمانده را تکمیل کنیم از وزارت علوم درخواست تکمیل ظرفیت کردیم. در صورت تائید وزارت علوم، این تکمیل ظرفیت نیز برای داوطلبان فرصت مناسبی است.

چهاربند اضافه کرد: فکر می‌کنم حداکثر تا هفته آینده وزارت علوم شرایط تکمیل ظرفیت را به ما اعلام کند