به گزارش گروه آموزش خبرگزاری برنا، امیرعلی نعمت الهی در آیین نمادین «سیل مهربانی هم‌کلاسی‌ها» ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت علی‌اکبر علیه‌السلام و روز جوان، با اشاره به اینکه سیل برای دانش آموزان، فرهنگیان و دیگر هم‌وطنان دغدغه ساز شده است، گفت: در کنار آن سیل، سیل مهربانی همکلاسی اتفاق افتاد که در سراسر کشور دانش آموزان، فرهنگیان و اولیا همراهی خودشان را باهم وطنان سیل‌زده نمایش دادند.

وی تصریح کرد: معلمان عزیز و پرتلاش از ابتدای سیل در سراسر کشور با همراهی دیگر هم‌وطنان در مناطق سیل‌زده حضور فعال و پررنگی داشتند که بسیار فعال، جهادی و خودجوش بود.

قائم‌مقام وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به گزارش نماینده ویژه وزیر در مناطق سیل‌زده، اظهار کرد: معلمان، دانش آموزان و بازنشستگان فرهنگی در سراسر کشور آمادگی خود را اعلام کردند که علاوه بر جمع‌آوری کمک‌ها، به مناطق سیل‌زده بروند و عقب‌افتادگی دانش آموزان در مسیر تحصیل را جبران کنند.

وی در ادامه اضافه کرد: ۲۵۰مدرسه به‌صورت اضطراری در اختیار سیل‌زدگان قرارگرفته است و همه همکاران در مدیریت جهادی بسیج شده‌اند. چنانچه در استان گلستان با همه مشکلاتی که وجود داشت در روز ۱۷فروردین کلاس‌ها آماده بود که به دلیل حفظ جان و سلامتی با چند روز تأخیر مدارس آغاز شد.

نعمت الهی توجه به بهداشت اجتماعی دانش آموزان در مناطق سیل‌زده را مهم دانست و گفت:  باسیل مهربانی هم‌کلاسی‌ها به‌زودی مدارس تخریب‌شده از سیل، بازسازی می‌شوند.

قائم‌مقام وزیر آموزش‌وپرورش در پایان تأکید کرد: در نظام تعلیم و تربیت اولویت دانش آموزان، همکاران و خانواده‌ها کمک به سیل‌زدگان است و در کنار آن بحث ساختمان‌ها و فضای آموزشی و تجهیزات را پیگیری خواهیم کرد، همچنین از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قدردانی می‌کنم که در تعطیلات نوروزی گروه‌های هنری و فرهنگی به استان‌های سیل‌زده اعزام کرد